Międzynarodowy Turniej Piłkarski do lat 15 w Ozoir-la-Ferriere 10-12 czerwca 2000

Zagłębie Lubin rocznik 1984-1985 prowadzone przez trenera Janusza Stańczyka otrzymało zaproszenie do francuskiej miejscowości Ozoir-la-Ferriere pod Paryżem na międzynarodowy turniej piłkarski do lat 15, który odbył się w dniach 10-12 czerwca 2000 r.

Drużyna z Lubina wyruszyła w następującym składzie do Ozoir-la-Ferriere (patrz zdjęcia poniżej): Trener Janusz Stańczyk, kierownik drużyny Adam Pytlarz, organizator Julian Pasek, Michał Żygadło, Rafał Migacz, Adam Mostowski, Adam Łupkowski, Marcin Mądrochowski, Michał Bukraba, Grzegorz Zelma, Grzegorz Pytlarz, Jakub Wielgus, Mateusz Siwak, Łukasz Boczula, Marek Opałacz. Klęczą od lewej: Adrian Amborski, Michał Baran, Grzegorz Wan, Marek Andrejko, Sebastian Czukiewski, Dariusz Wisłocki, Krystian Kalinowski i Czajka.

Zagłębie Lubin rocznik 1984-1985 na turnieju we Francji

Drużyną we Francji zaopiekowała się rodzina Joli, Alberta i Sabriny Peiro. Przed turniejem odbył się przemarsz drużyn przez miasto i oficjalna prezentacja na stadionie.

Drużyna Zagłębia Lubin podczas przemarszu niosła balony z barwach naszego klubu
Kierownik drużyny Adam Pytlarz przekazuje organizatorom turnieju proporczyk i pamiątkowy kryształ

Tak prezentuje się program turnieju wraz z rozpiską drużyn oraz wynikami:

Podział na grupy

Prezentacja drużyn biorących udział w turnieju:

W pierwszym grupowym meczu Zagłębie Lubin zremisowało po 1 z Saint Leu. Bramkę zdobył Rafał Migacz. Drużyna z Lubina straciła Grzegorza Wana, który nabawił się kontuzji.

Drugi i trzeci mecz grupowy to zwycięstwa po 2:0 ze Stade Raimois i Stade Rennais. W obu potyczkach po bramce strzelali Rafał Migacz i Adam Mostowski.

Przedmeczowa rozgrzewka zawodników Zagłębia Lubin

Czwarty mecz to remis po 0 z przyszłym triumfatorem turnieju, Louhans Cuiseaux.

Zagłębie Lubin wychodzi z grupy z drugiego miejsca notując 2 zwycięstwa i 2 remisy. Tabele wszystkich grup poniżej. W ćwierćfinale Zagłębie zmierzyło się ze zwycięzcą grupy A, czyli drużyną Paris Universite Club. Mecz ten zakończył się naszą wygraną 1:0. po bramce Dariusza Wisłockiego.

Drużyna obserwująca rozgrywki z trybun

W półfinale zmierzyliśmy się z Racing Club de France 92 i niestety przegraliśmy 2:0.

W meczu o miejsca 3-4 zagraliśmy z reprezentacją Tunezji. W regulaminowym czasie gry był remis po 0. O zwycięstwie decydowały karne, w których przegraliśmy 4:3. Karne dla Zagłębia Lubin strzelili: Rafał Migacz, Grzegorz Pytlarz i Jakub Wielgus.

Ostatecznie Zagłębie Lubin zajmuje 4 lokatę. Na miejscu trzecim kończy Reprezentacja Tunezji. W meczu finałowym po karnych 4:3 wygrywa Louhans Cuiseaux, które pokonuje Racing Club de France.

Kilka proporczyków z wymian z drużynami przeciwnymi na turnieju
Pamiątkowy kalendarz od Stade Raismois
Pamiątkowy brelok dla uczestników turnieju
Plakietka kierownika drużyny Adama Pytlarza

Tak o turnieju pisał Zbigniew Szarmach w Panoramie Lubińskiej.

Dziękuję za materiały i pomoc przy artykule kierownikowi drużyny Adamowi Pytlarzowi oraz trenerowi Januszowi Stańczykowi.

P.S. Gdyby, któryś z zawodników posiadał jeszcze jakieś inne materiały lub chciał opowiedzieć o swoim roczniku to zapraszam serdecznie do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *