Oldboje Zagłębia Lubin przywitali Nowy Rok

Fot. Mariusz Babicz

Tradycją jest, iż przyjaciele z boiska spotykają się 1 stycznia, aby uczcić Nowy Rok. Zawodnicy kilku pokoleń Miedziowego klubu rozgrywają towarzyskie spotkanie, choć jak za każdym razem, emocji sportowych i efektownych bramek nie brakuje.

Robert Malawski, który niegdyś reprezentował barwy Zagłębia Lubin, Górnika Polkowice czy Orkana Szczedrzykowice, strzelił pierwszą bramkę w spotkaniu olbojów w Nowym Roku. Jak podkreślił były pomocnik Miedziowej ekipy, najważniejsze nie jest to, kto strzeli bramkę, tylko spotkanie przyjaciół z boiska. – Najważniejsza jest dobra zabawa i wspomnienia, które towarzyszą nam za każdym razem, przy okazji takich właśnie meczów. Świetnie jest strzelić bramkę, bo każdy to lubi, bo wywodzimy się z zespołów, które kiedyś ze sobą rywalizowały, ale podkreślam, najważniejsze jest spotkanie starych przyjaciół – podkreśla Robert Malawski.

Fot. Mariusz Babicz

Na jednym z boisk Akademii Piłkarskiej Zagłębia Lubin, mogliśmy oglądać w akcji Andrzeja Turkowskiego, wychowanka Włókniarza Leśna, który trafił do Zagłębia w 1983 roku i wywalczył z klubem awans do I ligi. Noworoczną formę sprawdzali także młodsi rocznikowo byli piłkarze Zagłębia, jak: Krzysztof Kotlarski, Adam Buczek czy Tomasz Bożyczko. Nie wszyscy mogli wystąpić na boisku. Niektórzy jak Czesław Juszkaluk, Andrzej Wójcik czy Zbigniew Rączka dopingowali kolegów z ławki trenerskiej.

Fot. Mariusz Babicz

– Staramy się pielęgnować tą tradycję, że spotykamy się pierwszego stycznia. Jest duża frekwencja i duże zaangażowanie. Trzeba się cieszyć z tego, że każdy przychodzi i gra. Nie ma żadnych wymówek. Możemy oglądać na boisku Roberta Malawskiego, Tomka Bożyczko, Roberta Gajewskiego, Wieśka Stańko, Adama Buczka, Krzyśka Kotlarskiego, Andrzeja Turkowskiego czy Krystiana Bednarza. To na pewno silna ekipa olbojów – puentuje Romuald Kujawa, wychowanek Zagłębia Lubin, który jako kapitan zdobył z drużyną pierwszy tytuł mistrza Polski w sezonie 1990/1991.

Fot. Mariusz Babicz

Łącznie na boisku Akademii padło siedemnaście bramek. Mecz pomiędzy Oldbojami Zagłębia Lubin „Miedziowi” a Oldbojami Zagłębia Lubin „Zieloni”, wygrali ci pierwsi 10:7.

Fot. Mariusz Babicz
Fot. Mariusz Babicz
Fot. Mariusz Babicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *