Sparingi Zagłębia Lubin przed rundą jesienną 1978 roku

Zagłębie Lubin przygotowując się do drugoligowych rozgrywek rozegrało latem ciekawe sparingi. Zagraliśmy dwumecz z wicemistrzem Polski, Śląskiem Wrocław, z Polonią Warszawa oraz niemieckimi: FC Magdeburg i FSV Lokomotive Dresden.

Dwumecz ze Śląskiem Wrocław. Pierwszy mecz odbył się w Czerwieńsku i dostaliśmy spore lanie, bo przegraliśmy 7:2.

W sparingu rozegranym w Lubinie w dniu 9 lipca 1978 r. w bardzo ciężkich warunkach, przy ciągle padającym deszczu, Zagłębie zremisowało po 2 ze Śląskiem. W pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:2 po bramkach w 10 minucie Pawłowskiego i 25 Zygmunta Garłowskiego. Przy obu tych bramkach asysty zaliczył Olesiak. Po przerwie Zagłębie ruszyło do ataków i w 52 minucie w zamieszaniu podbramkowym zimną krew zachował Dymek. Pięć minut przed końcem po swojej solowej akcji ten sam zawodnik doprowadził do remisu.

Śląsk Wrocław zagrał w następującym składzie: Kalinowski, Trzonkowski, Kopycki, Kowalczyk, Karpiński, Pawłowski, Z. Garłowski, Faber, Olesiak, Kwiatkowski, Nocko. Z ławki wchodzili: Wiśniewski, I. Garłowski. W pierwszym meczu grał ponadto Erlich, któy w Lubinie nie zagrał z powodu kontuzji.

Zagłębie: Kozik, Juszkaluk, Bak, Ligus, Szumański, Olszewski, Konieczny, Dymek, Owczarek, Drzystek, Biegun. Z ławki wchodzili: Sambor, Stańczyk i Orlecki.

W sobotę 15 lipca Zagłębie zmierzyło się z Polonią Warszawa. Lubińskie Zagłębie wygrało 3:2, a bramki strzelali: Orlecki, Owczarek i Malawski. Dla Polonii gole zdobyli Pacocha i Winkler.

Trzy dni później, we wtorek, rozegrano sparing z niemieckim FC Magdeburg. Zagłębie zaliczyło kolejną wygraną, tym razem 2:1. Wygrana z wicemistrzem i zdobywcą pucharu NRD była sporym zaskoczeniem. Obie bramki zdobył Roman Drzystek w 53 i 78 minucie. Dla Magdeburga strzelił Jürgen Pomerenke w 74 minucie.

Ciekawostka Jürgen Pomerenke to 57 krotny reprezentant NRD, brązowy medalista z Monachium 1972, zdobywca Pucharu Zdobywców Pucharu z Magdeburgiem, dwukrotny ćwierćfinalista Pucharu UEFA, dwa razy zdobył mistrzostwo kraju z Magdeburgiem oraz dla puchary NRD. Zagrał 301 spotkań dla Magdeburga i strzelił 82 gole.

22 lipca w sobotę Zagłębie zmierzyło się z kolejnym niemieckim klubem, FSV Lokomotive Dresden. Mecz z mniej renomowanym przeciwnikiem Zagłębie zremisowało po 1. Bramkę dla lubińskiej drużyny strzelił Owczarek.

Sezon 1978/79. II-go ligowa drużyna Zagłębia Lubin. Na zdjęciu od lewej: Adam Żuchowski, Czesław Juszkaluk, Andrzej Orlecki, Ryszard Olszewski, Roman Drzystek, Lesław Malawski, Jan Ławnik, Marek Biegun, Rudolf Konieczny, Mirosław Maślej, Mieczysław Bak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *