Sezon 2019/20 – PODSUMOWANIE – część 2 (o zawodnikach – tych co grali dostatecznie często, by ich klasyfikować, ale nie dostatecznie dobrze by klasyfikować wysoko).

17. Jakub TOSIK – 31 meczów (13 pełnych) – 1986 minut (średnio 64) – 1 gol, 2 kluczowe podania – średnia not 4,46 (na Weszlo 4,04 – miejsce 17) – wycena Transfermarkt : 663 000
.
Odszedł po tym sezonie do ŁKS-u. Powinien odejść już po poprzednim bo z tych 31 meczów zaledwie jeden był dobry (13 kolejka – wyjazd z Lechem, gdzie strzelił bramkę). Tosik w składzie był znakiem, że chłopcy z Akademii nie prezentują jeszcze wystarczającego poziomu w oczach trenera co jest dość smutne w swej wymowie.
.
..

16. Damian OKO – 13 meczów (9 pełnych) – 1030 minut (średnio 79) – 1 asysta, 1 kluczowe podanie – średnia not 4,58 (na Weszlo 4,08 – miejsce 16) – wycena Transfermarkt : 1 105 000 (moja wycena : 442 000)
.
W poprzednim sezonie pokazał (choć nie od pierwszych występów), że potrafi grać w piłkę na poziomie ekstraklasowym. Pojawiły się nawet pierwsze ploteczki transferowe (że do Anglii za milion funtów może odejść). Pisałem wtedy że to najpewniej blef agenta by wywrzeć lekki pressing na klubie i przedłużyć kontrakt na korzystniejszych warunkach (co się udało) ale przyznać muszę iż blef był wykonany w idealnym momencie. Dziś żadna plotka by Damianowi nie pomogła. „Bohater” najgorszego indywidualnego występu w tym sezonie – nota 1,5 (jednocześnie najniższa w historii tego fanpeja) – fakt, że zagrał na nieswojej pozycji ale…ale to był taki combos że po prostu…WOW! Miał wydatny udział w porażce z Arką w 19 kolejce (1:2) a dodatkowo pod prysznic poszedł 5 minut przed wszystkimi (zgadza się, czerwo dostał). Na murawie pojawił się ostatni raz w pierwszej wiosennej kolejce a potem „słuch o nim zaginął”. Pod koniec sezonu kontuzja… No fatalny sezon w jego wykonaniu. Jak będzie w przyszłym? Ciężko powiedzieć bo notowania Jończego u Seveli nie są już tak niskie jak jeszcze trzy miesiące temu więc ten vacat po Kopaczu raczej nie będzie wypełniony przez niego (i przez Jończego raczej też nie, co widać po plotkach transferowych).
.
..

15. Patryk SZYSZ – 32 mecze (10 pełnych) – 1711 minut (średnio 53) – 3 gole, 3 asysty, 1 raz Piłkarz Meczu – średnia not 4,89 (na Weszlo 4,65 i 15 miejsce) – wycena Transfermarkt : 1 326 000 (moja wycena : 1 105 000)
.
Zaczynał sezon jako główny napastnik (bo się szybko okazało że Sirk nie umie grać). W 3 i 4 kolejce strzelił gole więc wejście było dobre… no a potem wyszło na wierzch, że Patryk umie coś tam, ale tym czymś tam nie jest skuteczność pod bramką przeciwnika. Zluzowany w napadzie przez Proteinsa najczęściej zaczął robić za rezerwowego i taka też najpewniej będzie jego rola w przyszłym sezonie. No chyba że wydarzy się coś niespodziewanego (czyt. Bohara sprzedadzą a Patryk zacznie grać tak, jak w końcówce sezonu)
.
..

14. Sasa BALIĆ – 31 meczów (29 pełnych) – 2707 minut (średnio 87) – 2 gole, 1 asysta, 2 kluczowe podania, 1 raz Piłkarz Meczu – średnia not 5,03 (na Weszlo 4,71 – miejsce 14) – wycena Transfermarkt : 1 436 500 (moja wycena: 442 000)
.
Bez patrzenia w statystyki wydawało mi się, że zgarnie nagrodę Brutala Sezonu… ale nie, brakło mu jednej żółtej kartki (miał ich 10). Co do gry, to cóż… no Alanem to on nie był. Nawet szybki jak na takiego drągala ale wrzutki nie te, strzały tym bardziej nie te…Kontrakt ma na jeszcze 2 sezony i obstawiam, że o ile w tym jeszcze będzie grał w podstawie, to w kolejnym już tak pół na pół z Bartolewskim czy innym piłkarzem a potem wróci do swojej ojczyzny pilnować swojego mieszkaniowego biznesu.
.
..

13. Łukasz PORĘBA – 28 meczów (3 pełne) – 1302 minuty (średnio 47) – 2 gole, 1 kluczowe podanie – średnia not 5,11 (na Weszlo 4,88 – miejsce 11) – wycena Transfermarkt : 1 105 000 (moja wycena: 1 547 000)
.
Podobnie jak Oko już w poprzednim sezonie pokazał, że reprezentuje ekstraklasowy poziom i w przeciwieństwie do Damiana w tym to potwierdził jednakowoż… wszyscy chyba oczekiwaliśmy po Łukaszu progresu, a to nie nastąpiło. Mooooże w przyszłym.
.
..

12. Bartosz KOPACZ – 35 meczów (35 pełnych) – 3150 minut (średnio 90) – 1 gol, 2 asysty, 3 kluczowe podania, 3 razy Piłkarz Meczu – średnia not 5,26 (na Weszlo 4,86 – miejsce 13) – wycena Transfermarkt 1 547 000
.
Już w zimie wiedzieliśmy, że po sezonie nawieje do Gdańska. Byłem w Gdańsku kilka razy, piękne miasto, rozumiem go. Aczkolwiek nie w stu procentach, bo na przykład za piękne uważam też dostawać wypłatę bez opóźnień a w Gdańsku Bartosz dowie się, jak to jest nie mieć pensję zawsze o czasie. Co do gry – no dobrze to wyglądało w tym sezonie ALE w poprzednim wyglądało lepiej (wtedy średnia not wynosiła 5,54 i dała mu drugie miejsce w klasyfikacji Piłkarza Sezonu).
.
..

11. Konrad FORENC – 18 meczów (17 pełnych) – 1566 minut (średnio 87) – 1 raz Piłkarz Meczu – średnia not 5,31 (na Weszlo 4,94 – miejsce 10) – wycena Transfermarkt : 884 000 (moja wycena 663 000).
.
Dla mnie Konrad jest idealnym drugim bramkarzem. Nie robi kwasów, wspiera pierwszego golkipera, jest dobrym duchem szatni. Kontrakt do lata 2022 (i gdyby to ode mnie zależało, to bym go mu przedłużył). Jak będzie w przyszłym sezonie? Dalej będzie drugim bo Bieszczad poszedł na wypożyczenie do Chrobrego (a Hładun póki co nie ma dobrych ofert).