Sezon 2019/20 – PODSUMOWANIE – część 1 (o zawodnikach – tych co grali za mało, by ich klasyfikować z resztą).

31. Kamil MAZEK – 1 mecz (0 pełnych) – 8 minut (średnio 8) – bez cyfr – bez not – wycena Transfermarkt : 442 000.Człowiek-kontuzja. I nie ma co tu więcej się rozpisywać. Transferowe rozczarowanie (chociaż, wiadomo, nie do końca z jego winy). Potencjał miał i pewnie dalej ma, ale u nas nikt już w Maziego nie wierzył…….


30. Bartłomiej PAWŁOWSKI – 1 mecz (0 pełnych) – 11 minut (średnio 11) – bez cyfr – bez not – wycena Transfermarkt : 2 652 000.Był u nas 2 sezony (mam na myśli te pełne sezony). Po pierwszym oddał bym go nawet z dopłatą, taki był irytujący w swej grze. Drugi sezon? Miał momenty na początku sezonu, kiedy mógł nawet… liczyć na powołanie. Odszedł za lepszą wypłatą do Turcji i chyba już się dorobił, bo podobno chce wracać do Polski (jak z każdym, kto sobie sportowo nie poradził pewnie będzie gadał, że nie mógł się przyzwyczaić do tureckiego lajfstajlu) ale ale ale… po co ja się tak rozpisuję – przecież facet zagrał w tym sezonie tylko 11 minut. Za niego do składu przyszedł Żivec i ludzie zobaczyli co to jest „SKUTECZNY drybling” (a tak wcześniej o Pawłowskim pisali, że „mistrz dryblingu”)…….


29. Olaf NOWAK – 2 mecze (0 pełnych) – 10 minut (średnio 5) – bez cyfr – bez not – wycena Transfermarkt : 884 000.Liczyłem na niego w tym sezonie bo w poprzednim dawał radę w Sosnowcu. Najpierw BvD mu powiedział „Ty se szukaj innego kluba”, więc znalazł ławkę w Płocku którą w przerwie zimowej zamienił na ławkę w Lubinie. A teraz gdzie indziej pójdzie i – czego mu życzę – znajdzie miejsce gdzieś bliżej gry niż ławka rezerwowych. ……

28. Jakub SYPEK – 2 mecze (0 pełnych) – 26 minut (średnio 13) – bez cyfr – bez not – wycena Transfermarkt : 44 200 (moja wycena : 110 500).Nie ma co się rozpisywać. Wejście smoka to nie było, ale i szans na to nie miał dostatecznie dużo. Zagrał w ostatnich kolejkach w meczach pietruszkowych. To pierwszy w tym podsumowaniu zawodnik, który zostaje na przyszły sezon. Czy zacznie grać? Nie. 10 meczów to max. Ale jego czas (wg ludzi z klubu) jeszcze nadejdzie…….

27. Kamil KRUK – 2 mecze (0 pełnych) – 3 minuty (średnio 1,5) – bez cyfr – bez not – wycena Transfermarkt : 44200 (moja wycena : 221 000).W rzeczywistości grał troszkę dłużej niż te 3 minuty ale nie chce mi się bawić w doliczanie czasów doliczonych. To też (jak w przypadku Sypka) nie było wejście smoka ALE mimo to jakiś potencjał mogliśmy zobaczyć. Prognoza na przyszły sezon? Cholera wie, chłopak jest wyrośnięty, fizycznie chyba już gotowy na Extraklapę. Nie wiadomo jeszcze jakich kopaczy transfery ściągną do klubu a to wiele determinue. Może zagra 1 mecz a może 20… się okaże. Ale gdybym miał obstawiać, to postawiłbym na max 10…….

26. Patryk TUSZYŃSKI – 5 meczów (1 pełny) – 232 minuty (średnio 46) – 1 asysta – średnia not 3,67 – wycena Transfermarkt : 1 105 000.Nie ma go już u nas, odszedł by nie strzelać bramek w Piaście Gliwice. Zdobył z nimi brązowy medal więc pewnie jest zadowolony. My, z tego że go nie ma, też jesteśmy zadowoleni. Rzadkie w futbolu win-win 🙂 W pierwszym meczu w tym sezonie zagrał dobrze (nota 6,0), w drugim FA TAL NIE (nota 2,0) a potem już takie dogorywanie było. Odszedł bez fanfar, odgłos ulgi do tej pory roznosi się echem po mieście. Przebić to może tylko odejście jeszcze bardziej „skutecznego” napadziora 🙂……

25. Kacper BIESZCZAD – 2 mecze (2 pełne) – 180 minut (średnio 90) – średnia not 4,00 – wycena Transfermarkt : 221 000 (moja wycena : 663 000).”Syn” Szamotulskiego. Umiejętności zdaje się potwierdzać ale psychika póki co nie dojeżdża. Ja bym się go jednak trzymał, bo farciarz z niego. Największego (prawdopodobnie) babola w całej karierze (dotychczasowej i przyszłej) puścił w wygranym meczu 🙂🙂🙂. Jak będzie w przyszłym sezonie? Jeśli ktoś z pary Hładun-Forenc odejdzie (Hładi do mocnego klubu albo Fori do gwarantującego mu grę) to wskoczy na „2-kę” a to by znaczyło że tak z 3-6 meczy w sezonie zagra. To bardzo dużo by było jak na 18-letniego golkipera w Ekstraklasie. Czy tak się stanie? Transfery pokażą. ……

24. Kacper CHODYNA – 1 mecz (1 pełny) – 90 minut (średnio 90) – bez cyfr – średnia not 4,50 – wycena Transfermarkt : 221 000 (moja wycena taka sama).Zagrał raz, gdy Alan musiał pauzować za kartki. Zagrał tak, że nawet gdy utrzymanie było pewne (choć nie matematycznie) to klub błagał Czerwińskiego by został do końca sezonu. Umówmy się, gdyby Kacper reprezentował wyższy poziom niż faktycznie reprezentuje, to by takiej prośby do Alana wystosowanej nie było. Teraz ściągnięty jest Wójcicki więc wiara w Chodynę mała. Moja prognoza na przyszły sezon -> nie pogra sobie. 5 meczów max…….

23. Maciej DĄBROWSKI – 3 mecze (1 pełny) – 113 minut (średnio 48) – bez cyfr – średnia not 4,50 – wycena Transfermarkt : 884 000.Kilka sezonów temu NAJLEPSZY OBROŃCA LIGI. W tym – oddany bez większego żalu do ŁKS-u. Ja wiedziałem że tak będzie. Do Legii odchodził zawodnik głodny sukcesów i przede wszystkim większej kasy, wracał już najedzony, już z kasą. Motywacji ze sobą nie przywiózł, została w Wawie. Będę go zawsze pamiętał za sezon 15/16. Za 19/20 tylko tyle, że w nim się sporadycznie pojawił…….

22. Dominik JOŃCZY – 4 mecze (3 pełne) – 350 minut (średnio 88) – 1 x Piłkarz Meczu – średnia not 4,63 – wycena Transfermarkt : 442 000 (moja wycena taka sama).Tak naprawdę…człowiek-zagadka. Pierwsze swoje dwa mecze w tym sezonie : level – pierwsza liga (i to taka max z pozycji spadkowych… właściwie to nawet level – druga liga). Dwa kolejne mecze : level – Ekstraklasa (i to taka z górnych pozycji). Jaki naprawdę jest Dominik? Wg jego dwóch psychofanów z którymi miałem spięcie na Twitterze – mega-zawodnik, cytuję „na treningach pokazuje wielką klasę” 🙂 No, tak usłyszałem 🙂 Tylko że za dobrą grę na treningach punktów w lidze nie dają. Jak jest wg mnie? Nie wiem. I nie wiem czy się dowiem, bo kończy mu się kontrakt a słyszałem że chce szukać gry (rozsądnie z jego strony) a jednocześnie wątpię by ktoś z Ekstraklasy mu zaufał, a że niższej ligi nie oglądam to nie będę się miał jak doweidzieć… Ale życzę mu dobrze…….

21. Rok SIRK – 13 meczów (1 pełny) – 409 minut (średnio 31) – 1 kluczowe podanie – średnia not 4,67 – wycena Transfermarkt : 1 105 00 (moja wycena 331 500). .Ah te wyceny Transfermarkt. Kto niby za niego da miliona? 🙂 „Transfer” Sezonu 🙂🙂🙂 Szamo już go po jednym treningu go zweryfikował (i to dość brutalnie, bo przekazał Stanowskiemu, temu z Weszło, że „SIRK NIE UMIE GRAĆ” 🙂 Czaicie? Nie, że „kiepski jest” albo „furory oczekiwanej nie zrobi” tylko, że jest dnem… i sprawdziło się). Ciężko go będzie wypchnąć z klubu bo wie, że gdzie indziej „nie złapie frajera” a że kontrakt ma do czerwca 2022 to… to różnie może być. Ale ja bym się nie czaił na miejscu klubowych włodarzy, do rezerw bym go wysłał na stałe i tyle. I pogodził bym się, że kasa na niego wydana poszła z dymem. Nie pierwszy raz, nie ostatni…….

20. Matyas TAJTI – 3 mecze (0 pełnych) – 78 minut (średnio 26) – bez cyfr – średnia not 5,00 – wycena Transfermarkt : 1 105 000.Już go nie ma. Nic nie pokazał (chociaż pewnemu „portalowi” piszącemu o ZL to nie było do niczego potrzebne. Pisali, że jest super-plajerem nawet przed debiutem 🙂 ). Już się o nim rozpisywałem z okazji rozwiązania jego kontraktu, więc nie będę się powtarzał. Faktem jest, że mało szans dostawał ALE bądźmy ze sobą szczerzy – kosztował (jak na Lubin) spory hajs. Skoro nie dostał (dużo) szans na boisku, to znaczy, że na treningach był fatalny. Tyle…….

19. Asmir SULJIC – 5 meczów (0 pełnych) – 52 minuty (średnio 10) – bez cyfr – średnia not 5,00 – wycena Transfermarkt : 2 983 500.Dziwny transfer. Ponoć był wrakiem człowieka jak do nas przyszedł. Coś tam zataił przed lekarzami i później trzeba go było długo przywracać do stanu używalności. Tak słyszałem. Z jednej strony – nie mam powodu by nie wierzyć – z drugiej, jak już wchodził na te końcówki to naprawdę robił robotę. Raz okradziony z gola (już teraz nie chce mi się grzebać, kto zamiast mu podać i by strzelał do pustej bramki to wybrał solowe kopnięcie w trybuny), kilka fajnych kiwek, podań…Gdzieś czytałem, że odszedł bo „nie mógł się przyzwyczaić do małego Lubina”. No cóż… Życzę mu powodzenia w klubach z wielkich miast…….

18. Dawid PAKULSKI – 9 meczów (0 pełnych) – 130 minut (średnio 14) – 1 gol – średnia not 5,00 – wycena Transfermarkt : 1 105 000 (moja wycena : 331 500).W podsumowaniu za poprzedni sezon napisałem „Dawid umie grać w piłkę. Niestety – nie umie grać na prawej obronie gdzie najczęściej dostawał szansę. Z kolei na środku pomocy/prawej pomocy może być dla niego za ciasno. I teraz albo zrobi duuuży progres, albo zaliczy kolejny sezon gdzie ugra kilkanaście (conajwyżej) meczy po kilkadziesiąt minut… I gdybym miał stawiać kasę, to właśnie na taki niestety scenariusz…”. Sprawdziło się w 100%. Prognoza na przyszły sezon? PODOBNA. Z lekkim wachnięciem na – nie zrobi furory i odejdzie do Arki Gdynia w ramach jakiegoś rozliczenia.

Na zdjęciu Michał Żewłakow i Rok „Transfer Sezonu” Sirk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *