25 maja urodzili się Piotr Stokowiec, Alojzy Poloczek, Zbigniew Siwak, Jewhen Kopył, Marcin Narwojsz i Daniel Dubicki

Piotr Stokowiec. Fot. Krzysztof Kostka

Piotr Stokowiec urodził się 25 maja 1972 roku w Kielcach. W latach 2014-2017 prowadził Zagłębie Lubin. Na stanowisku szkoleniowca zastąpił go Mariusz Lewandowski. Później Stokowiec prowadził Lechię Gdańsk, a następnie po raz drugi był szkoleniowcem Zagłębia Lubin od grudnia 2021 r. do 8 listopada 2022 r.

Zbigniew Siwak. Zbiory Mariusza Babicza

Zbigniew Siwak urodził się 25 maja 1964 roku w Lubinie pięściarz, a obecnie trener. Reprezentował barwy Zagłębia Lubin, drużyny której jednym z pierwszych trenerów był mistrz olimpijski, Kazimierz Paździor. Wychowanek Pawła Grudzińskiego i Mieczysława Massiera. Od wielu lat jest znakomitym trenerem i pedagogiem młodych ludzi. Spod jego ręki wyszedł niejeden mistrz i mistrzyni. Jest również wiceprezesem Stowarzyszenia Boks Lubin,

Alojzy Poloczek

Alojzy Poloczek urodził się 25 maja 1948 roku w Piekarach Śląskich. Wychowanek Cementu Raciborowice. Zawodnik takich klubów jak: BKS Bolesławiec, Zagłębie Lubin, GKS Jastrzębie, Śląsk Wrocław, Chrobry Głogów oraz Mieszko Ruszowice. Po zakończeniu kariery trener w Mieszku Ruszowice, Chrobrym Głogów, Płomieniu Radwanice i Dragonie Jaczów.

Jewhen Kopył

Jewhen Kopył urodził się 25 maja 1986 roku w Kijowie. Ukraiński bramkarz trafił do nas z Zagłębia Sosnowiec. Reprezentował Zagłębie Lubin w latach 2008-2009. Odszedł do Zorii Ługańsk.

Marcin Narwojsz. Fot. myglogow.pl

Marcin Narwojsz urodził się 25 maja 1976 roku w Lubinie. Wychowanek Chrobrego Głogów. W Zagłębiu Lubin wiosną 2001 roku rozegrał w lidze 8 spotkań i strzelił 1 bramkę.

Daniel Dubicki

Daniel Dubicki urodził się 25 maja 1975 roku w Gdyni. Do Zagłębia trafił wiosną 2000 roku i rozegrał 13 spotkań oraz strzelił 5 bramek. Odszedł do Pogoni Szczecin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *