16 lutego urodzili się Jędrzej Kędziora, Sergiy Buletsa,Olgierd Moskalewicz, Jurijs Hudjakovs i Damian Hebda

Jędrzej Kędziora. Fot. Jerzy Kosiński

Jędrzej Kędziora urodził się 16 lutego 1971 roku w Gostyniu. Wychowanek Kani Gostyń. Praktycznie całą karierę piłkarską spędził w Zagłębiu Lubin. Grał również w Chrobrym Głogów i Ruchu Radzionków. Trener bramkarzy w Zagłębiu Lubin, Cracovii i Miedzi Legnica. Jako trener prowadził Jarotę Jarocin, Polonię Leszno i ostatnio Orlę Wąsosz.

Zapraszam do przypomnienia sobie wywiadu z Jędrzejem Kędziorą

Sergiy Buletsa urodził się 16 marca 1999 r. w Korytnianach. Wypożyczony jest do Zagłębia Lubin z Zorii Ługańsk.

Olgierd Moskalewicz. Fot. Jerzy Kosiński

Olgierd Moskalewicz urodził się 16 lutego 1974 roku w Połczynie Zdrój. W sezonie 2002/2003 rozegrał dla Zagłębia Lubin 19 spotkań i strzelił 3 bramki. Odszedł do Pogoni Szczecin. Największe triumfy święcił z Wisłą Kraków.

Jurijs Hudjakovs. Fot. rigasfs.lv

Jurijs Hudjakovs urodził się 16 lutego 1969 roku. W Zagłębiu Lubin grał jesienią 1996 roku. W tym czasie rozegrał 4 mecze. Odszedł do FK Ventspils.

Damian Hebda na kursie trenerskim

Damian Hebda urodził się 16 lutego 1987 roku w Lubinie. Wychowanek Zagłębia Lubin, który trafił do Lechii Gdańsk. Następnie zawodnik takich klubów jak: BKS Bolesławiec, KS Chwaszczyno, GKS Przodkowo, Jaguar Gdańsk, szwedzkiego Gullringen Goif, Orła Trąbki Wielkie, Olimpii Osowa, Portowca Gdańsk i Ogniwa Sopot. W tym ostatnim klubie rozpoczął przygodę trenerską, którą kontynuował w Żuławach Nowy Dwór Gdański.

Poniżej wywiad z Damianem:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *