14 stycznia 2020 r. zmarł Wojciech Olszewski

Wojciech Olszewski

Wojciech Olszewski zmarł 14 stycznia 2020 roku w Lubinie, urodził się 9 kwietnia 1945 roku w Lublinie, – polski artysta rzeźby w metalu, malarz.

Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. W latach 1970 – 2006 związany z Lubinem, gdzie kolejno pracował w Zakładach Górniczych Lubin, Domu Kultury Pracownia Plastyczna i MKS Zagłębie Lubin (jako główny specjalista plastyk). Następnie prowadził własną działalność gospodarczą w postaci usług plastycznych.

W latach 2006 – 2009 mieszkał w Hiszpanii i tam powstały obrazy z bykami, między innymi “Fernando”, “Toro Bravo”, “Matador”. Następnie przeprowadził się do Niemiec i w latach 2009 – 2018 tworzył w Monachium. Powstały tam m.in. takie obrazy jak: “Słoneczniki”, “Skrzypaczka w Lesie”, “Obraz z Bananami”.

W 2018 r. wrócił do kraju i zamieszkał w Boguszowie-Gorcach. W związku z Ziutą Olszewską (z domu Kazimiera Moryc), mają córkę Katarzynę.

Jego twórczość wynikała z fascynacji, podziwu i uwielbienia dla starożytności, którym nie obcy był kult ludzkiego ciała i jego piękno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *