Łukasz Janoszka przed meczem Zagłębia Lubin z Ruchem Chorzów

Łukasz Janoszka. Fot. Paweł Andrachiewicz

Poproszę o pierwsze skojarzenie związane z Zagłębiem Lubin…

Pierwsze skojarzenie to na pewno okres, w którym byłem w Zagłębiu. Bardzo fajny czas, miło wspominany przeze mnie. Awans, wspaniała przygoda w europejskich pucharach oraz super atmosfera w szatni.

Kto jest obecnie najlepszym piłkarzem Zagłębia Lubin? Dlaczego tak uważam?

Dopiero co wrócił do Zagłębia, ale uważam, że najlepszym zawodnikiem jest i będzie w tym sezonie Damian Dąbrowski. Jest to zdecydowany lider środka pola tej drużyny.

Poproszę o wymienienie atutów Ruchu Chorzów.

Na pewno jest to drużyna, która jest kolektywem. Bronią się całym zespołem. W pierwszej lidze tracili najmniej bramek i na pewno trzeba uważać na Daniela Szczepana, który jest zawodnikiem nieobliczalnym. Filipa Starzyńskiego nie trzeba reklamować w Zagłębiu. Wiadomo, że trzeba na niego uważać, bo potrafi zagrać coś na co ktoś inny by nie wpadł.

Jakiego meczu pomiędzy naszymi drużynami należy się spodziewać?

Zagłębie będzie musiało zagrać cierpliwie w ataku pozycyjnym. Spodziewam się, że Ruch rozpocznie mecz wycofany i czekający na błąd Zagłębia. Będą chcieli wykorzystać grę z kontrataku.

Gdybym mógł dokonać jednego transferu z Zagłębia do Ruchu, kto by to był i dlaczego?

Będzie to Damian Dąbrowski. Uważam, że idealnie pasowałby do środka pola z Patrykiem Sikorą. Stworzyliby bardzo solidny środek pola w całej ligowej stawce.

Który zespół w obecnym sezonie zaskoczy in plus kibiców, na kogo warto w ekstraklasie zwrócić szczególną uwagę?

Legia będzie bardzo mocna w tym sezonie, a namieszać może Zagłębie. Dokonało bardzo ciekawych ruchów transferowych, a do tego trener Fornalik zawsze w drugim roku pracy w danym klubie osiągał bardzo dobre wyniki.

Jak odbierane jest Zagłębie Lubin w Chorzowie, po ostatnich kilku sezonach znów się mówi, że to miejsce, w którym jest za dobrze piłkarzom?

W Zagłębiu już się to przyjęło, że jak jest gorszy wynik to zaczyna się mówić o dobrobycie piłkarzy. Uważam, że w tym klubie jest po prostu normalnie. Życzę wszystkim żeby w tym sezonie wynik był taki, jaki wszyscy oczekują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *