Rzemcio92, Madera i RetroWidzew przed meczem Zagłębia Lubin z Widzewem Łódź

Rzemcio92kibic i naczelny satyryk Zagłębia Lubin

Jak ocenisz potencjał obu klubów?

Wszystko zależy od tego z jakiej perspektywy patrzymy na oba kluby. Pod względem piłkarskim widziałbym wyżej potencjał Zagłębia. Uważam, że na papierze mamy przewagę nad Widzewem. Jeśli chodzi o nazwiska to wydajemy się być mocniejsi ale pamiętajmy też o tym, że ostatecznie to boisko wszystko zweryfikuje. Natomiast jeśli chodzi o potencjał ludzki zgromadzony wokół klubu to Widzew jest absolutnym topem w kraju. To wszystko co dzieje się wokół Widzewa jest naprawdę bardzo imponujące i na palcach jednej ręki można wymienić kluby, które im w tym dorównują.

Czy jest w stanie wyróżnić zawodnika, który może odegrać kluczową rolę w starciu obu drużyn?

Zagłębie ma nóż na gardle więc teoretycznie powinno być drużyną częściej atakującą bramkę rywala. Typuję Dawida Kurminowskiego. Bardzo dobrze zagrał tydzień temu w Kielcach więc jest spore prawdopodobieństwo, że podobnie będzie w meczu z Widzewem.

Na co stać Widzew w obecnej sytuacji? Odbijają w górę tabeli czy raczej spokojne utrzymanie?

Widzew jesienią był rewelacją rozgrywek i zrobił wynik zdecydowanie ponad stan kadrowy jakim dysponuje. Obecnie drużyna Widzewa nie gra już tak dobrze oraz ma problem ze zdobywaniem punktów. Nie sądzę by coś zmieniło się w tym aspekcie do końca sezonu. Jest to chyba dobry czas dla nich aby skupić się na nowym sezonie i pod jego kątem przygotowywać się do rozgrywek 23/24.

Czyją wygraną przewidujesz?

Typuję wygraną Zagłębia bo ciężko mi sobie wyobrazić inny wynik jeśli faktycznie chcemy się utrzymać w Ekstraklasie. Piłkarze muszą wyjść na to spotkanie z pełną świadomością i odpowiedzialnością za to co wydarzy się na boisku. Sobotnie 3 punkty trzeba będzie wyszarpać za wszelką cenę.

Pokusisz się o wytypowanie konkretnego wyniku?

Nie podejmę się typowania konkretnego wyniku, bo pewnie się tym publicznie skompromisuje 🙂

Sebastian Madera – zawodnik Zagłębia Lubin i Widzewa Łódź

Jak oceni Pan potencjał obu klubów?

Widzew ma wielką historię oraz wielką ilość fanów. Na mecze przychodzi bardzo duża liczba kibiców. Klub ma plan wybudowania nowych boisk treningowych, co ma polepszyć infrastrukturę. Zagłębie jest klubem stabilnym finansowo z bardzo dobrą infrastrukturą i akademią. Ma wszystkie możliwości organizacyjne i infrastrukturalne żeby wejść na bardzo wysoki poziom.

Czy jest Pan w stanie wyróżnić zawodnika, który może odegrać kluczową rolę w starciu obu drużyn?

Bartłomiej Pawłowski jest zawodnikiem, który potrafi zrobić różnicę. Widzew to zespół z bardzo dobrym Trenerem który wprowadził Widzew do ekstraklasy.

Na co stać Widzew w obecnej sytuacji? Odbijają w górę tabeli czy raczej spokojne utrzymanie?

Widzew musi zapunktować w najbliższych meczach i raczej w tym sezonie skupić się na spokojnym utrzymaniu. Trzeba wyciągnąć wnioski i w następnym sezonie ustabilizować formę żeby być zespołem bardziej powtarzalnym.

Czyją wygrana Pan przewiduje? Pokusi się Pan o wytypowanie konkretnego wyniku?

Nie chciałbym pokusić się o wytypowanie zespołu który wygra. Grałem w obydwu klubach i życzę obu klubom wszystkiego najlepszego!

RetroWidzewkibic Widzewa Łódź

Jak ocenisz potencjał obu klubów?

Przed sezonem zupełnie inaczej to wszystko widziałem i z perspektywy zakochanego w statystykach szaleńca, martwiłem się, że Zagłębie wyprzedzi nas, co by nie patrzeć – beniaminka, w Tabeli Wszech Czasów. Jesień była jednak optymistyczna i o tym problemie trochę zapomniałem. Okazuje się jednak, że walczymy teraz o podobny cel jakim jest utrzymanie. Niby ciut więcej puntów jest na koncie Widzewa, który wiosną jednak punktuje fatalnie, a Zagłębie zmotywowane będzie podwójnie: nie tylko walką o punkty i ligowy byt, ale i meczem przeciwko swojemu niedawnemu prezesowi. Stąd poza potencjałem trzeba tutaj rozważyć wiele innych aspektów.

Czy jest w stanie wyróżnić zawodnika, który może odegrać kluczową rolę w starciu obu drużyn?

Chciałbym aby nie był to pojedynczy gracz, ale by cały Widzew wrócił do formy sprzed zimowej przerwy. Może poprawa pogody wpłynie pozytywnie na Sancheza, który na wiosnę się wyraźnie nie obudził, a przecież jesienią, po jego akcji Jach chyba długo rozmyślał co się wydarzyło w polu karnym Zagłębia przy drugim golu.

Na co stać Widzew w obecnej sytuacji? Odbijają w górę tabeli czy raczej spokojne utrzymanie?

Mam nadzieję, że to utrzymanie zapewnimy sobie wcześniej niż w ostatniej kolejce, ale jakiegoś wielkiego awansu w tabeli niestety nie spodziewam się.

Czyją wygraną przewidujesz?

Jak się jest kibicem, to nie ma innej opcji – myśli się tylko o wygranej swojego zespołu

Pokusisz się o wytypowanie konkretnego wyniku?

Nigdy się w takie rzeczy nie bawiłem, ale niech będzie. Na pewno Widzew straci jakąś bramkę, może nawet nie jedną. Więc 2:3 po zwycięskim golu w ostatnim kwadransie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *