Akcja #muzeumZagłębiaLubin przed meczem z Widzewem

Moi Drodzy przed meczem Zagłębia Lubin z Widzewem Łódź będziemy stali przy wejściach na sektory i rozdawali ulotki z poniższym apelem. Jeśli ktoś chce nas wesprzeć to prosimy o wydrukowanie apelu lub udostępnianie postów związanych z naszą akcją. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie!!!

Droga społeczności lubińskiego Zagłębia! Od lat staramy się ratować pamiątki, a przede wszystkim pamięć o ludziach związanych z klubem. Przygotowaliśmy ten apel, ponieważ czas płynie i coraz więcej zasłużonych dla Zagłębia ludzi odchodzi, wkrótce nie będzie więc możliwości, by dotrzeć do najstarszych i najciekawszych materiałów, pięknych wspomnień czy pamiątek dokumentujących historię naszego klubu.

Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc do każdego, komu dobro klubu i jego historia leżą na sercu. Spotykamy się z pozytywnym odbiorem wielu osób, ale chcemy trafić do jeszcze większego grona kibiców i pasjonatów. Razem możemy więcej, a im więcej osób zaangażuje się w projekt, tym większa szansa na dotarcie do cennych materiałów.

Poszukujemy wszelkiego rodzaju pamiątek, od biletów, programów meczowych, wycinków gazet, zdjęć poprzez szaliki, koszulki, buty piłkarskie i osobiste pamiątki, medale czy dyplomy. Pamiętajmy, że Zagłębie Lubin było kiedyś klubem wielosekcyjnym i dla każdego trofeum znajdzie się miejsce, dla każdego wspomnienia znajdą się karty, by je spisać. Przyjmiemy je od Państwa, odkupimy lub pożyczymy do zeskanowania czy sfotografowania. Chętnie też wysłuchamy Waszej historii, genezy danej pamiątki.

Osobna kwestia to spisanie relacji zawodników, trenerów oraz działaczy i pracowników z dawnych lat. Jeśli znacie takie osoby, informujcie nas, zgłaszajcie się do nas lub przekazujcie namiary na nas. Spotkamy się, spiszemy relacje i zamieścimy na stronie www.zaglebiak.com. Dopilnujemy, by historia naszego Zagłębia była w należyty sposób eksponowana i przekazywana. Historia daje poczucie zakorzenienia, to fundament, dzięki któremu identyfikujemy się właśnie z naszym klubem. Wiedza, którą obecnie posiadamy i którą chcemy się dzielić, pochodzi z pasji, zainteresowania, które nie gaśnie przez lata, dlatego zachęcamy wszystkich, by rozwijali się wspólnie z nami.

Dla łatwiejszego kontaktu proszę dzwonić pod numer: 728-660-999, mail: krzysztof_kostka@wp.pl lub przez wszelkie media społecznościowe lub powyższą stronę.

Ze sportowym pozdrowieniem

Krzysztof Kostka

Mariusz Babicz

Marek Krugliński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *