2 kwietnia urodzili się Sasa Zivec, Ryszard Bożyczko, Martin Polacek, Artur Juszkaluk i Marysia Mielniczak

Sasa Zivec. Fot. zaglebie.com

Sasa Zivec urodził się 2 kwietnia 1991 roku w Šempeter pri Gorici. Słoweński pomocnik reprezentuje Zagłębie Lubin od 2019 roku.

Ryszard Bożyczko. Fot. Jerzy Kosiński

Ryszard Bożyczko urodził się 2 kwietnia 1950 roku. Był zawodnikiem Górnika Wałbrzych, Zagłębia Sosnowiec, GKS-u Katowice i Zagłębia Lubin. Po zakończeniu kariery zawodniczej rozpoczął przygodę trenerską. Był szkoleniowcem m. in. Sokoła Pniewy, Miedzi Legnica i Zagłębia Lubin. W późniejszym czasie pracował w Zagłębiu Lubin jako kierownik drużyny. Zmarł 29 grudnia 2008 roku we Wrocławiu.

Martin Polacek. Fot. e-legnickie.pl

Martin Polacek urodził się 2 kwietnia 1990 roku w Preszowie. Słowacki bramkarz trafił do Zagłębia Lubin z FC DAC Dunajska Streda. W latach 2015-2018 rozegrał 77 spotkań. Odszedłdo FK Mlada Boleslav. Obecnie reprezentuje MFK Tatran Liptovsky Mikulas.

Artur Juszkaluk. Fot. z fb

Artur Juszkaluk urodził się 2 kwietnia 1979 roku. Wychowanek Zagłębia Lubin. Reprezentował klub do 2001 roku.

Marysia Mielniczak. Fot. z fb

Marysia Mielniczak dzisiaj świętuje swoje urodziny. W Zagłębiu Lubin była specjalistką ds. ticketingu oraz kontaktów z FC. Obecnie współpracuje i pomaga w stworzeniu Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Zagłębia Lubin oraz udziela się w akcjach promujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *