Będzie hala i boisko, co tam, dam wam wszystko!

Nie byliśmy wczoraj na Tweetupie z prezesem Kielanem i nie żałujemy. Pofatygowało się 9 osób, nie wiem jakie wszyscy mają odczucia, natomiast Michał Szczygieł w kilku punktach na swoim profilu streścił przebieg spotkania i tematy, jakie się przewinęły:

1. „Prezes zapowiedział, że po nowym roku ma się odbyć seria spotkań z kibicami.” 28 listopada na swoim koncie twitterowym prezes napisał: „Oczywiście, przygotujemy podsumowanie roku. Również do końca grudnia zostanie zorganizowane kilka spotkań dla kibiców, na których będziemy mogli wszystko przedyskutować”.

Nasz komentarz: – Spotkanie było jedno, wczoraj…

2. „Powstanie hala i boisko dla II drużyny. Prace mają rozpocząć się w 2023 roku”. 23 sierpnia na oficjalnej stronie internetowej klub poinformował: – W grudniu ogłosiliśmy, że serce Zagłębia, jakim jest Stadion Górniczy, wraca do domu. Od tego momentu pracowaliśmy nad wyborem koncepcji dotyczącej zagospodarowania obiektu, by jak najlepiej odpowiadał potrzebom Klubu i naszych drużyn. Ostatecznie po analizach zdecydowaliśmy się na budowę hali wraz z boiskiem spełniającym wymogi II ligi, przeznaczonym przede wszystkim dla naszych rezerw. Zależy nam teraz na wyborze sprawdzonego wykonawcy projektu budowlanego, z odpowiednim doświadczeniem w realizacji tego typu inwestycji. Jednocześnie pracujemy nad różnymi źródłami finansowania. Jestem przekonany, że Stadion Górniczy odzyska swój blask i będzie służył Zagłębiu przez wiele lat. Chcemy, żeby drugi zespół miał na nim swoje stałe miejsce, a hala służyła zarówno drużynom seniorskim, jak i akademii – mówi Michał Kielan, Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A.

Nasz komentarz: – Od tego czasu chyba nic się nie zmieniło, bo środków jeszcze nie pozyskano. Nie ogłoszono chyba nawet przetargów na projekty budowlane, bo jak wiemy projekt koncepcyjny w zasadzie uprawnia tylko do aplikowania o środki zewnętrzne. Prace mają ruszyć w 2023 roku? A przypadkiem we wrześniu 2023 klub nie powinien dysponować boiskiem treningowym z podgrzewaną nawierzchnią? W skrócie, nie sądzimy, że środki uda się pozyskać w styczniu czy lutym, a jak pieniądze się pojawią, to zgodnie z procedurami zostanie ogłoszony przetarg na projekt. Pamiętajmy, że samo narysowanie projektu nie uprawnia do rozpoczęcia prac, rozpoczną się uzgodnienia, które też trochę potrwają. Kiedy to wszystko zostanie ogarnięte, klub ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy, na co trzeba znów będzie poczekać. Później sama budowa, odbiory… A my nawet na dobre nie zaczęliśmy!

3. „Na wiosnę będą środki na wymianę krzesełek oraz punkty cateringowe zamiast namiotów” W maju na łamach kibicowskiego portalu prezes Kielan mówił: „Rozważamy kilka opcji. Między innymi taką, w której klub zakupi nowe pawilony gastronomiczne”.

Nasz komentarz: Jakież to były opcje prezesie kochany? Przecież przez pół roku nie zostało tak naprawdę nic zrobione? Czy może się mylimy? Prezes we wspomnianym wywiadzie mówił, że w 2023 roku planuje rozpocząć wymianę krzesełek, więc pewnie klub jest już na to przygotowany.

4. „Prezes kilkukrotnie podkreślał, że nikt w klubie z postawy piłkarzy zadowolony nie był, stąd zmiany w sztabie szkoleniowym”.

Od razu nasz komentarz: Z postawy piłkarzy prezes nie był zadowolony i zeszłej zimy na koniec sezonu (choćby na prezentacji usłyszeliśmy, że taka sytuacja nie powinna się powtórzyć). Nie jest prezes dalej zadowolony?! Nie no bez jaj, ktoś za to wszystko ponosi odpowiedzialność i nie tylko sztab Stokowca i piłkarze!

5. „Dieng był najlepiej wyskautowanym piłkarzem, spośród tych, co do nas trafili”.

Nasz komentarz: – Zajebista laurka dla skautów i całego pionu sportowego. Żodyn, absolutnie żodyn też nie wiedział, że ze względu na ramadan gość nie będzie dojeżdżał na mecze…

6. „Prezes mocno wierzy w trenera Fornallika”.

Nasz komentarz: – Równie mocno wierzył prezes w trenera Stokowca i zatrudnił mu rekordowy personalnie sztab. Teraz podkreśla, że nowy szkoleniowiec ma wolną rękę, więc znów odsuwa się od odpowiedzialności?!

7. „W tym tygodniu ma się odbyć spotkanie prezesa z dyrektorem sportowym i trenerem i mają zapaść pierwsze decyzje dotyczące kadry…

Nasz komentarz: – Pierwsze decyzje?! Za nieco ponad 2 tygodnie lecimy szlifować formę do Turcji i nie wiemy, kogo odpalimy. O.K. trener przyszedł niedawno i nawet rozumiemy, że chce sprawiedliwie ocenić zawodników przed najważniejszymi decyzjami. Ale ten argument zważywszy na fakt, że ogląda ich głównie na siłowni czy w samych treningach do końca poważnie nie brzmi.

To takie pierwsze refleksje… O tym, że ma być lepiej w marketingu i komunikacji już nie chce się nam rozwodzić. Wystarczy przeczytać co klub komunikował, gdy zatrudniany był Karol Golik. Praktycznie 1:1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *