Międzynarodowy Memoriał im. Wiesława Niemkiewicza

Pamiętajcie, że już jutro odbędzie się Międzynarodowy Memoriał im. Wiesława Niemkiewicza, w którym drużyna Zagłębia Miedziowego zmierzy się z niemieckim Dreger Boxing Gym.

Mecz bokserski, dzięki uprzejmości dyrektora szkoły – Artura Pastucha, odbędzie się na parkiecie Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie przy ul. Szpakowej 1. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zaczynamy o godzinie 11.

Fot. Mariusz Babicz / prywatne archiwum Fabiana Niemkiewicza

Stowarzyszenie, dbając o historię sportu i pamięć byłych pięściarzy, zaprosiło na wydarzenie pionierów lubińskiego boksu, byłych trenerów i zawodników Zagłębia Lubin, którzy pamiętają czasy świetności tej dyscypliny w kraju i w naszym mieście.

Memoriał będzie poświęcony pamięci Wiesława Niemkiewicza, pierwszego historycznego mistrza Polski dla pięściarskiego Zagłębia Lubin, który wychował się w miejscowym klubie pod okiem olimpijczyka Kazimierza Paździora. Do boksu Niemkiewicz trafił w wieku 21 lat, właśnie do Lubina. W 1976 roku w wadze lekkośredniej w Poznaniu, stanął na najwyższym stopniu podium podczas mistrzostw Polski. Dziewięciokrotnie reprezentował barwy naszego kraju w meczach międzypaństowych. W dużej mierze zwyciężał w nich przed czasem. Łącznie stoczył 168 pojedynków i całą karierę był związany z Zagłębiem Lubin, z których wygrał 144.

Po rozmowie Fabianem Niemkiewiczem synem Wiesława, turniej nosić będzie nazwę memoriału ku pamięci wspaniałego pięściarza i przyjaciela Boks Lubin.

Od kilku lat Stowarzyszenie Boks Lubin współpracuje z niemieckim klubem Dreger Boxing Gym, którego założycielem jest były polski pięściarz – Jan Dreger. Drużyny wspólnie organizowały już zgrupowania sportowe w Łukęcinie. Teraz, Boks Lubin jako organizator Memoriału im. Wiesława Niemkiewicza, zaprosił do naszego miasta Niemców. Jako reprezentanci Zagłębia Miedziowego, w ringu pojawią się gospodarze – Stowarzyszenie Boks Lubin, a także zaprzyjaźnione kluby z Legnicy czy Głogowa. Widzowie będą świadkami 12 walk olimpijskich, dziewcząt i chłopców.

Serdecznie zapraszamy!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *