Wspólnie stwórzmy muzeum lubińskiego Zagłębia!!!

Szanowni Państwo od wielu lat borykamy się z problemem związanym z utworzeniem muzeum klubowego upamiętniającym bogatą i wspaniałą historię Zagłębia Lubin i ludzi budujących i utożsamiających się z klubem, miastem i regionem. Temat muzeum wraca od lat jak bumerang i wieloletnie rozmowy i poklepywanie po plecach do tej pory nie doprowadziły do powstania miejsca, z którego całe pokolenia kibiców i sportowców były by dumne. Wspólnie z Markiem Kruglińskim i Mariuszem Babiczem oraz wieloma sympatykami wspierającymi ten projekt chcemy to zmienić. Może nasza wspólna inicjatywa pokaże ludziom, którzy zarządzają klubem, miastem, regionem jak ważna to dla nas inwestycja i inicjatywa.

Zanim powstanie miejsce chcemy działać pod hasztagiem #muzeumZagłębiaLubin i pokazywać Wam jak wiele cennych pamiątek posiadają ludzie związani od lat z klubem. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o kontakt z nami i przekazywanie pamiątek lub użyczenie ich do zeskanowania, sfotografowania i przygotowania katalogu, który będzie miał na celu zobrazowanie jak wiele pamiątek mogłoby trafić w miejsce, z którego bylibyśmy dumni.

Jak doskonale wiemy klub posiadał wiele sekcji, które były chlubą oraz dumą miasta i regionu. Wielu wychowanków występowało w kadrach wojewódzkich i krajowych. Jeśli posiadają Państwo stroje sportowe, w których występowaliście w danej sekcji, sprzęt, obuwie, łyżwy, paletki, rakiety tenisowe to zapraszamy do kontaktu. Ponadto każde zdjęcie, gazety czy kroniki, bilet, program meczowy, proporczyk, medal czy puchar może ukazać Wasz trud włożony we wspólne dobro jakim jest Zagłębie Lubin.

Prosimy, popytajcie wśród rodziny, sąsiadów, przyjaciół. Zróbmy coś wspólnie, aby nasze dzieci, wnuki wiedziały czym dla nas jest, było i będzie Zagłębie za wiele lat. Niech ślad po ludziach tworzących ten klub pozostanie trwały. Doceńmy w końcu historię i tradycję Zagłębia Lubin. Doceńmy ludzi związanych z klubem!!!

Ponadto chcemy odtwarzać biogramy i spisać relacje ludzi, którzy byli zawodnikami, trenerami czy działaczami klubu. Zrobić materiały fotograficzne i filmowe, które później wykorzysta się przy wystawach i historycznych materiałach dotyczących danego wydarzenia. Doskonale wiemy, że wiele informacji, pamiątek i dokumentów trafiło już na „śmietnik historii”. Widząc co się dzieje w ostatnim czasie postanowiliśmy działać żeby uratować jak najwięcej pamiątek i zdobyć jak najwięcej informacji o klubowej historii.

To co znajdujemy w archiwach, bibliotekach i innych instytucjach to jedynie ułamek tego co wspólnymi siłami możemy ocalić i zachować. Dlatego apelujemy o odzew, udostępnianie i informowanie nas o rodzinnych pamiątkach, historiach i archiwach. Każda „banalna” informacja będzie przez nas uważnie śledzona i sprawdzana. Każdy eksponat pieczołowicie przechowywany. Nie chcemy nikomu niczego zabrać, a jedynie skatalogować jak najwięcej eksponatów i zachować je dla potomnych.

Ze swojej strony podaję kilka form kontaktu ze mną:

tel. 728660999

adres do korespondencji tradycyjnej: Krzysztof Kostka, ul. Makowa 41, 59-100 Polkowice

mail: krzysztof_kostka@wp.pl

Można poza tym znaleźć mnie na twitterze i facebooku. Możecie się również zwracać poprzez fb do Mariusza Babicza lub Marka Kruglińskiego

Niech hasła #miedziowatożsamość i #całezagłebiezawszerazem nie będą pustymi sloganami!!! Wierzę w moc internetu i pocztę pantoflową. Dziękuję tym wszystkim, którzy wspierają nas od dłuższego czasu i przekazali oraz udostępnili swoje zbiory i pamiątki. Jeśli są jakieś lokalne gazety i portale, które pomogą nam w rozpowszechnieniu tej akcji to będziemy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *