Liga Legend znowu zagrała!!!

Dzięki uprzejmości Regionalnego Centrum Sportowego Lubin i Romualda Kujawy, Rodzinna Grupa Rekonstrukcyjna rozegrała Sparing Ligi Legend, przygotowujący nas do 3 Sezonu rozgrywek. Wpadło aż 13 bramek, a najważniejsze, że do zespołu dołączyło czterech nowych rekonstruktorów.

27 lipca 2022 roku, punktualnie o godzinie 19.50 na murawie Stadionu RCS Lubin, tak, tego samego, na którym niegdyś Zagłębie Lubin, jako OMTUR Zawisza Lubin grało od 1946 roku, aż do modernizacji obiektu w latach siedemdziesiątych.

Był więc to kolejny dla nas, patrząc na historię wyjątkowy moment. Pierwszy sparing pod gołym niebem zagraliśmy pomiędzy OMTUR Zawisza Lubin a Pogonią Lwów. Do rozgrywek dołączyło czterech nowych rekonstruktorów sportowych, Piotr z synem Łukaszem i Tomek z synem Igorem. Wszyscy zagrali w ekipie Zawiszy. Łącznie na murawie przy ul. Odrodzenia wybiegło 15 zawodników.

Mecz futbolowy był rozgrywany zdecydowanie pod dyktando ekipy gospodarzy. Nowi zawodnicy, Tomasz N. jako Henryk Szędziołek i Piotr jako Jan Pawlak rozciągali grę i często zaskakiwali golkipera strzałami z dystansu. Między słupkami brylował Mateusz B. wcielający się w Stefana Kiecia. Środek pola to królestwo Filipa w roli Zygmunta Karwackiego i Bartka jako Janusza Kiecia. Mocną defensywę stanowili Szymon B. grający jako Emil Czyżowski, Igor N. jako Rudolf Konieczny i Łukasz (syn Piotra) jako Eugeniusz Ptak.

W Pogoni Lwów między słupkami stanął Mariusz B, który wcielił się w rolę reprezentanta Polski – Spirydiona Albańskiego. Adam K. grający jako Tadeusz Kuchar i Paweł L. grający jako Mieczysław Batsch mocno podchodzili pod pole karne rywali, niejednokrotnie oddając groźne strzały w światło bramki. Tutaj, mocnym ogniwem był także Boguś P. grający jako Michał Matyas, który także wykonywał świetną robotę w defensywie. Przy rzutach rożnych znakomicie spisywał się wspierając golkipera – Konrad L. jako Józef Słonecki, a niezwykle heroicznie walczył w obronie Nikodem L. jako Władysław Kuchar. Jako stoper zatrzymał wiele ataków rywali. Mateusz K. grający jako Józef Garbień to niezwykle zwinny zawodnik, który w środku pola potrafi niepostrzeżenie odebrać piłkę i celnie podać ją do zawodników na szpicy.

OMTUR Zawisza Lubin to zespół, który dominował mocno w sparingowej konfrontacji. Lwów musiał uznać wyższość gospodarzy, ale mecz, który graliśmy 2 x 15 minut plus 10 minut przerwy to wspaniała nowa przygoda, która na stałe zagości w szeregach Ligi Legend. Spotkanie kontrolowała czasowo, a także pełniąc rolę statystyka – nasza niezawodna spikerka – Ania!

OMTUR Zawisza Lubin – Pogoń Lwów 12:1 (7:0)

Bramki:

1:0 Piotr jako Jan Pawlak 2′,

2:0 Filip grający jako Zygmunt Karwacki 4′,

3:0 Tomasz N. jako Henryk Szędziołek 5′,

4:0 Tomasz N. jako Henryk Szędziołek 7′,

5:0 Piotr jako Jan Pawlak 9′,

6:0 Tomasz N. jako Henryk Szędziołek 11′,

7:0 Filip grający jako Zygmunt Karwacki 14′,

8:0 Bartek jako Janusz Kieć 19′,

9:0 Bartek jako Janusz Kieć 21′,

10:0 Filip grający jako Zygmunt Karwacki 28′,

10:1 (bramka samobójcza Zawiszy) 31′,

11:1 Piotr jako Jan Pawlak 33′,

12:1 Piotr jako Jan Pawlak 35′.

Kadra Organizacja Młodzieży Towarzystwa Uniwersytetu Robotniczego „Zawisza” Lubin:

1.Mateusz B. grający jako Stefan Kieć (bramkarz),

2.Filip grający jako Zygmunt Karwacki (pomocnik),

3.Szymon B. grający jako Emil Czyżowski (napastnik),

4.Igor N. jako Rudolf Konieczny (pomocnik)

5.Tomasz N. jako Henryk Szędziołek (obrońca)

6.Bartek jako Janusz Kieć (napastnik)

7.Piotr (tato) jako Jan Pawlak (pomocnik)

8.Łukasz (syn Piotra) jako Eugeniusz Ptak (obrona)

Kadra Pogoni Lwów:

1.Mariusz B. jako Spirydion Albański (bramkarz),

2.Adam K. grający jako Tadeusz Kuchar (pomocnik),

3.Paweł L. grający jako Mieczysław Batsch (napastnik),

4.Mateusz K. grający jako Józef Garbień (napastnik),

5.Boguś P. grający jako Michał Matyas (napastnik)

6.Konrad L. jako Józef Słonecki (napastnik/pomocnik)

7.Nikodem L. jako Władysław Kuchar (obrońca)

Fot. Janusz Babicz, Rodzinna Grupa Rekonstrukcyjna z Lubina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *