2021/22 – Podsumowanie Sezonu – odcinek 36

POZYCJA 7 – PATRYK SZYSZ

33 mecze

12 raczej dobrych

13 raczej słabych

.

Patryk, jak zawsze podczas gry w Lubinie – im bliżej końca sezonu tym forma lepsza 🙂 Dla kibiców Piłkarz Sezonu – dla mnie dopiero siódma pozycja. No co poradzę – oglądam całe mecze i oprócz bramek i asyst widzę też nieprzyjęte piłki, podania do nikogo, strzały w niebo… No i przede wszystkim pamiętam cały sezon a nie tylko końcówkę 🙂 W relacjach meczowych pisałem o nim m.in:

6 kolejka – „Szysz póki co najlepszym obrońcą Śląska, już drugi raz w niewymuszony sposób traci piłkę a to dopiero 4 minuta”, „33 minuta – Starzyński podaje do Szysza. Gdyby Patrykowi udało się przyjąć piłkę to miałby sam na sam… ale Szyszu dzisiaj ewidentnie pod formą”

11 kolejka – „Szysz ma potencjał, ale jak go będzie pokazywał przez max 2 miesiące w roku to wielkiej kariery nie zrobi. Dzisiaj był fatalny. Nie był najgorszy tylko dzięki ostatniemu kwadransowi Panticia, który przegrał nam ten mecz”

14 kolejka – „Żubrowski przecina podanie Lechitów na ich połowie, potem świetnie podaje do Poręby… ten równie świetnie podaje do Szysza, który ma przed sobą pustą bramkę (choć OK, kąt nie był zbyt szeroki) a ten… przywalił w boczną siatkę”

3 (zaległa) kolejka – „56 – Teraz Szysz szedł sam na sam z Borucem… mógł lobować albo coś, oczywiście nie zrobił nic i jeszcze udawał, że był faulowany”, „88 – Przyjęcie piłki to za trudny element sztuki piłkarskiej dla Szysza… Nie pierwszy raz dzisiaj…”

I PRAWDZIWA KULMINACJA 🙂

30 kolejka – „5 – Pole karne Górnika. Starzyński podaje do Szysza, Szysz strzela… w Doleżala 🙂”, „25 – No koniec świata!!! Szysz próbował przedryblować 2 górników ale oczywiście mu nie pykło (i jeszcze się przy tym wywalił)”, „27 – Sabota-SZYSZ-ta próbował strzelić z 25 metrów… wiedziałem jak to się skończy… tak się właśnie skończyło – z 5 metrów ponad bramką”, „35 – Szysz… kolejna wrzuta o 5-10 metrów oddalona od celu… Sabotaż”, „45 – Przed chwilą Hładun zanotował celne podanie na 20 metrów… Szyszowi takie coś w tym meczu jeszcze się nie udało. Może Hładuna na skrzydło zamiast Szysza? 🙂.”

I tak to właśnie wyglądało. To znaczy – tak TEŻ to wyglądało, bo oczywiście 11 goli, 6 asyst i 6 razy PIŁKARZ MECZU nie wzięło się z niczego. Że Patryk nie jest mistrzem dryblingu – wiadomo. Ale chwała mu za to, że jednak czasem mu to wyszło bardzo fajnie i robił przewagę, coś się działo pod bramką przeciwnika.

Patryk zagrał u nas 4 sezony, z czego takie pełne były 3. Jaką miał w nich średnią not? Bardzo stabilną 🙂

2019/20 – 4,89

2020/21 – 4,82

2021/22 – 4,91

Jak ktoś się zastanawia, dlaczego Patryk odchodzi za darmo i nie było tak, że ktoś tu w którymś momencie przyjechał z kilkoma milionami euro w przeciągu tych 3 sezonów to może rzut okiem na powyższą średnią not otworzy mu oczy 🙂

Jaki będzie dalszy los Patryka? W Lubinie niiiiiiby się rozwijał ale bardzo wolno. Jeśli za granicą jakoś się utrzyma w pierwszym sezonie, to potem jakoś to będzie. Potencjał ma większy niż Bartosz Pawłowski, ale to za mało na Turcję bo – jak wiadomo – Bartek tam szybko przepadł.

Już podsumowując – Patryka Szysza doceniam… ale tęsknić nie będę. Nie ten level co Slisz, Białek, Bohar czy Jagiełło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *