Szukamy materiałów o Stadionie Górniczym

Moi Drodzy w tym roku świętujemy 50 lat Stadionu Górniczego, który za moment może zniknąć i stać się według klubowych planów boiskiem pod balonem lub halą i boiskiem treningowym. Chcielibyśmy oddać hołd temu obiektowi, który gościł wiele wspaniałych drużyn i na tym obiekcie Zagłębie świętowało awans do Ekstraklasy (wtedy 1 ligi) oraz grało jak równy z równym w latach 70 w Pucharze Polski. Na tym stadionie wychowały się setki jak nie tysiące kibiców Zagłębia…

Stan obecny Stadionu Górniczego. Fot. Krzysztof Kostka

Wielka prośba do Was. Będziecie spotykać się z rodziną przy wielkanocnym stole, zapytajcie dziadków, wujków czy rodziców o ten stadion. Może ktoś posiada unikatowe zdjęcia, jakieś dokumenty dotyczące budowy, przebudowy etc., Może znacie ludzi, którzy pracowali przy budowie tego obiektu i podzielą się wspomnieniami.

Wspólnie zadbajmy o kawał historii naszego klubu, miasta i regionu. Niech kolejne pokolenia mają pojęcie o tym co przeżywali tutaj nasi dziadkowie, wujkowie i ojcowie. Zapamiętajmy te emocje, sukcesy, wielkie zwycięstwa, ale także porażki. Wspomnijmy naszych piłkarz, trenerów i działaczy. Oddajmy szacunek tym wszystkim pokoleniom wychowanych na górniczym.

Znajdziecie mnie na fb, twitterze lub możecie zostawić informację w komentarzu na stronie. Za wszelki odzew będę wdzięczny, każde zdjęcie i dokument jest na wagę złota, a tym bardziej relacje ludzi budujących ten obiekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *