13 marca 2022 r. zakończyliśmy 1 Sezon Ligi Legend

1 Sezon Ligi Legend

Bohater wojny polsko-bolszewickiej, uczestnik kampanii wrześniowej i olimpijczyk – Henryk Reyman, stoper i drużynowy wicemistrz Polski w tenisie ziemnym aresztowany za działalność konspiracyjną w 1941 roku – Władysław Szumilas, autor taktyki rzutu rożnego na bliższy słupek w drugoligowym Zagłębiu – Józef Ligus czy jeden z pierwszych piłkarzy w Polsce, który rozpoczął karierę zawodową za granicą – Józef Słonecki z lwowskiej Pogoni.

Każdy z nas grających w Lidze Legend wciela się w historyczną dla polskiej czy regionalnej piłki nożnej. Przedwojenni piłkarze to w dużej mierze najpierw żołnierze Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju, aby później odbudować taką sferę życia społecznego, jaką był sport.

Nasze rozgrywki to wspomnienie o tych ludziach, pionierach polskiego futbolu. W finałowych rozgrywkach 1 Sezonu Ligi Legend, szczególnie wspominamy „sarenkę”, bo tak wołali na niego koledzy we Lwowie, czyli Kazimierza Górskiego. 2 marca obchodziłby 101 urodziny.

W 1 Sezonie Ligi Legend o tryumfy walczyły ekipy OMTUR Zawiszy Lubin i przedwojennych ekip Pogoni Lwów i Wisły Kraków.

Na parkiet Szkoły Podstawowej nr 7 w Lubinie, wyszliśmy przy dźwiękach utworu Andrzeja Boguckiego (przedwojenny śpiewak operowy, aktor) i Chóru Chejanda (powstałego w 1946 roku), pod tytułem „Trzej przyjaciele z boiska”.

W pierwszym spotkaniu OMTUR Zawisza Lubin zremisował 3:3 z Pogonią Lwów. Przypomnijmy tylko, że w październikowym meczu kontrolnym również padł remis po 3. Tym razem gole zdobyli dla Zawiszy: Konrad (reprezentujący Mariana Chomińca) i dwie bramki Paweł (reprezentujący Józefa Ligusa). W ekipie Pogoni Lwów gole zdobywali: dwukrotnie Adam (reprezentujący Tadeusza Kuchara) i Mateusz z karnego (reprezentujący Józefa Garbienia).

Drugi mecz to konfrontacja OMTUR Zawiszy Lubin z Wisłą Kraków. Ekipa z Lubina miała bardzo mocną defensywę, co pozwalało im na spokojniejszą grę w ataku. Dwie bramki zdobył Paweł (reprezentujący Józefa Ligusa), a honorowe trafienie dla Wisły zdobył Mariusz (reprezentujący Artura Woźniaka.

Trzecie spotkanie to mecz Pogoni Lwów z Wisłą Kraków. Choć lwowiacy wystartowali z wysokim pressingiem, co dało im szybką bramkę za sprawą Adama (Tadeusz Kuchar) to jednak rywale szybko się zrehabilitowali golem na 1:1, którego zdobył Filip (Henryk Reyman), a po chwili na 1:2 podwyższył Mariusz (Artur Woźniak).

Ostatecznie po dwóch meczach OMTUR Zawisza Lubin zdobył 4 punkty z bilansem 5 bramek zdobytych i czterech wpuszczonych. Wisła zdobyła trzy punkty z bilansem 3-3, natomiast Lwów jeden punkt z bilansem 4-5. Zwycięzcą I Ligi Legend Stowarzyszenia Rekonstrukcje Lubin została ekipa Zawiszy OMTUR Lubin.

Za swoją postawę na wyróżnienie zasłużyli WSZYSCY uczestnicy Ligi Legend. Do zobaczenia w 2 Sezonie!

Zdjęcia autorstwa Mariusza Babicza

Zapraszamy do śledzenia na fb profili:

https://www.facebook.com/RodzinnaGrupaRekonstrukcyjnaLubin

https://www.facebook.com/legendynasze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *