Juniorzy Zagłębia Lubin rocznik 1981

Turniej międzynarodowy Ozoir-la-Ferrière pod Paryżem 1997 r.

Juniorzy Zagłębia Lubin rocznik 1981 na turnieju we Francji.

Stoją od lewej: Julian Pasek (były sędzia ekstraklasowy), Janusz Rak trener, Patryk Pytlarz, Mateusz Należny (Miedz Legnica), Sebastian Wojnarowski, Dariusz Głodowski ,Krzysztof Kotlarski, Alwin Famulski, Bartosz Karamon (Miedz Legnica), Piotr Krysa (Konfeks Legnica), Jakub Puchalski ,Tadeusz Wiśniewski , Jerzy Rukawiczkin.

Kucają od lewej : Damian Mycan , Paweł Abramek (Kuźnia Jawor), Łukasz Sowiecki, Dariusz Jantos (Górnik Polkowice), Krzysztof Kazimierczak ,Marek Gródecki (Chrobry Głogów), Rafał Cielewicz, młody chłopak to Polak mieszkający na miejscu.

Wycieczka do Paryża

W 1997 roku rocznik 1981 rozegrał turniej we Francji i zajął 3 miejsce w miejscowości Ozoir-la-Ferrière pod Paryżem. W meczu o 3 miejsce pokonaliśmy BK Kopenhaga 5:3 w rzutach karnych, w regulaminowym czasie gry było po 0.

Zajęliśmy wtedy 3 miejsce oraz zdobyliśmy puchar fair play. Wiązało się to ze zgodą na przełożenie meczu z drużyną, która nie mogła w danym terminie z nami zagrać. Bez naszej zgody wygralibyśmy walkowerem. Trenerzy postanowili jednak zgodzić się na zmianę godziny meczu i dzięki temu zyskaliśmy miano drużyny fair. Dzięki tym zmianom zagraliśmy na boisku trawiastym. Turniej rozgrywany był na dwóch boiskach, a jedno miało podłożę ceglane jak do kortów ziemnych. Tam zagraliśmy jedno spotkanie na początku zmagań i kompletnie zawiedliśmy przegrywając 1:0 z drożyną Servette Geneva.

Jako ciekawostkę dodam, że z Zagłębiem Lubin na turniej pojechali wtedy wyróżniający się zawodnicy kadry OZPN Legnica. Byli to: Piotr Krysa (Konfeks Legnica), Mateusz Należny (Miedz Legnica), Bartosz Karamon (Miedz Legnica), Paweł Abramek (Kuźnia Jawor), Marek Grudecki (Chrobry Głogów), Dariusz Jantos (Górnik Polkowice).

Dziękuję serdecznie Łukaszowi Sowieckiemu i Piotrkowi Krysie za zdjęcia i informacje o turnieju.

Dla poszerzenia wiedzy o tym roczniku przypominam o wywiadach:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *