Przedstawiamy założycieli Stowarzyszenia Muzeum Zagłębia Lubin cz. 6 – Krzysztof Kostka

Chcemy być transparentni i budować wokół nas społeczność świadomą faktu, że klubowe muzeum to coś więcej niż tylko budynek, pamiątki czy ludzie. Dlatego zapraszamy Was do zapoznania się z biogramami członków założycieli Stowarzyszenia Muzeum Zagłębia Lubin. Przedstawiliśmy już Adama Pytlarza, Grzegorza Kostkę, Mariusza Babicza, Janusza Stańczyka i Marka Kruglińskiego. Dzisiaj ostatni z członków założycieli Stowarzyszenia. Przedstawiamy Krzysztofa Kostkę.

Krzysztof Kostka w retro koszulce OM TUR Lubin

Krzysztof Kostka ur. 16 marca 1984 r. w Bolesławcu. Mąż i ojciec trójki dzieci. Z wykształcenia historyk i archiwista. Były zawodnik drużyn juniorskich Odlewnika Gromadka oraz seniorskiego GKS-u Gromadka. Pasjonat sportu, stadionowy turysta, kolekcjoner wszelakich pamiątek związanych z Zagłębiem Lubin i piłką nożną. Kibic i członek zrzeszony w FC Zagłębia Lubin.

Krzysztof Kostka podczas wywiadu o swoich zbiorach pamiątek

Współzałożyciel portalu www.zaglebiak.com, na którym publikuje materiały historyczne, wywiady z osobami związanymi z Zagłębiem Lubin.

Krzysztof Kostka podczas wywiadu z Radosławem Jasińskim

Autor wywiadów publikowanych w Naszym Zagłębiu i na klubowej stronie Zagłębia. Autor artykułów, biogramów i publikacji dotyczących klubowej historii. Współautor wystawy zorganizowanej na 75-lecie klubu.

Krzysztof Kostka przy wystawie z okazji 75-lecia Zagłębia Lubin

Pomysłodawca akcji #miedziowyznicz i współorganizator mszy poświęconej lubińskiej społeczności sportowej oraz mapy pamięci lubińskiego Zagłębia.

Miedziowy znicz i otoczka mszy świętej za zmarłych sportowców

Członek Rodzinnej Grupy Rekonstrukcyjnej z Lubina (sekcja sportowa).

Krzysztof Kostka i Mariusz Babicz na letnim obozie retro

Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Historyków i Statystyków Piłki Nożnej. Członek założyciel oraz prezes Stowarzyszenia Muzeum Zagłębia Lubin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *