13 maja urodzili się Grzegorz Szamotulski, Samuel Mraz, Łukasz Moneta i David Kalousek

Grzegorz Szamotulski. Fot. zaglebie.com

Grzegorz Szamotulski urodził się 13 maja 1976 roku w Gdańsku. Wychowanek Lechii Gdańsk. Zdobywca Pucharu i Superpucharu Polski z Legią Warszawa. Strzegł dostępu do bramki takich klubów jak: Hutnik Warszawa, Polonia Warszawa, greckiego PAOK, Śląska Wrocław, Amiki Wronki, austriackich Admiry i Sturmu, szkockich Dundee i Hibernian, angielskiego Preston, izraelskiego Ashdod, słowackiego DAC Dunajska Streda, Jagiellonii Białystok, Korony Kielce, Warty Poznań, Olimpii Elbląg i KTS Weszło. Późniejszy trener bramkarzy i do Lubina trafił z Akademii Miedzi Legnica, gdzie odpowiadał za szkolenie bramkarzy. W latach 2019-2021 był trenerem bramkarzy pierwszej drużyny Zagłębia Lubin.

Samuel Mraz. Fot. zaglebie.com

Samuel Mraz urodził się 13 maja 1997 roku w Malacky. Słowacki napastnik był w Zagłębiu Lubin w sezonie 2020/2021. Rozegrał 27 spotkań i strzelił 2 bramki. Odszedł do Spezia Calcio. Obecnie reprezentuje Motor Lublin.

Łukasz Moneta. Fot. zaglebie.com

Łukasz Moneta urodził się 13 maja 1994 roku w Raciborzu. Wychowanek LKS Brzezie przyszedł do Zagłębia Lubin z Legii Warszawa. W 2018 roku rozegrał 10 spotkań dla naszego klubu. Obecnie jest zawodnikiem Ruchu Chorzów.

David Kalousek

David Kalousek urodził się 13 maja 1975 roku w Hradec Kralove. Czeski obrońca grał w Zagłębiu Lubin w latach 2004-2006. W Zagłębiu rozegrał 28 spotkań i strzelił 2 bramki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *