4 maja urodzili się Franciszek Machej, Szymon Kobusiński i Piotr Włodarczyk

Franciszek Machej. Fot. Mariusz Babicz

Franciszek Machej urodził się 4 maja 1942 roku w Hażlach. Bramkarz Zagłębia Lubin lat 70. To z nim w składzie Zagłębie wywalczyło awans do 2 ligi w 1974 roku. Legenda klubu, którą można spotkać na naszym stadionie czy na treningach. Prezes zarządu Stowarzyszenia Oldboys Zagłębie Lubin. Zawodnik takich klubów jak: Piast Sulechów, Lechia Zielona Góra, Warta Poznań.

Szymon Kobusiński. Fot. Grzegorz Kostka

Szymon Kobusiński urodził się 4 maja 1998 roku w Słubicach. Do Zagłębia Lubin trafił z MKS Puszczy Niepołomice jesienią 2022 r. i rozegrał 5 spotkań w pierwszej drużynie. Od wiosny 2023 gra na wypożyczeniu w Ruchu Chorzów.

Piotr Włodarczyk urodził się 4 maja 1977 roku w Wałbrzychu. Wychowanek Zagłębia Wałbrzych trafił do Lubina z Legii Warszawa. W sezonie 2007/2008 rozegrał 22 spotkania i strzelił 3 bramki. Zdobył z Zagłębiem Lubin Superpuchar Polski. Odszedł do Arisu Saloniki. Mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski z Legią Warszawa. Były reprezentant Polski, rozegrał 4 spotkania i strzelił 2 bramki. Grał również w KP Wałbrzych, Ruchu Chorzów, Śląsku Wrocław, AJ Auxerre, Widzewie Łódź, OFI, Bałtyku Gdynia i na koniec w oldbojach Legii Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *