Stowarzyszenie Muzeum Zagłębia Lubin

Jak wielu z Was już wie 1 marca spotkaliśmy się w gronie pasjonatów i postanowiliśmy założyć stowarzyszenie Muzeum Zagłębia Lubin. Data nie przypadkowa dla nas, bo 1 marca 1946 r. powstała drużyna KS OMTUR Zawisza Lubin i do tego wydarzenia chcieliśmy nawiązać.

W dniu 7 marca nasze Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w Starostwie Powiatowym w Lubinie (tutaj) pozycja 38. W kolejnych dniach złożyliśmy wnioski o REGON i NIP, które udało się otrzymać przed świętami. Wczoraj dopełniłem ostatnie formalności związane z kontem bankowym i możemy oficjalnie działać!!!

Zarząd Stowarzyszenia składa się z trzech osób:

Prezes – Krzysztof Kostka – Prezes
Członkowie Zarządu: Marek Krugliński i Adam Pytlarz

Głównym celem jak wiadomo jest powstanie klubowego muzeum i o nie będziemy walczyć. Poza tym chcemy wokół stowarzyszenia zebrać grupę ludzi chcącą działać i promować historię Zagłębia Lubin oraz ludzi związanych z wieloma sekcjami klubu, które powstawały na przestrzeni lat.

Mniejsze cele to przygotowanie materiałów i publikacji, zebranie i uratowanie jak największej ilości eksponatów i pamiątek naszego Zagłębia. Organizacja spotkań z ludźmi związanymi z klubem, spotkania dla kolekcjonerów pamiątek, giełdy kolekcjonerskie etc. Kontynuowanie akcji #miedziowyznicz i tworzenia biogramów. Planów jest wiele i wszystko zależy też od Was i waszego zaangażowania w nasze projekty.

Zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi. Interesujesz się klubową historią, jesteś fotografem lub grafikiem, może chcesz się sprawdzić w roli dziennikarza lub chcesz poszperać z nami w bibliotekach i archiwach w całej Polsce odezwij się na muzeumzaglebialubin@wp.pl

Na dniach jeszcze będzie parę formalnych rzeczy do ogarnięcia jak logo, pieczątki czy deklaracje członkowskie.

Pod koniec kwietnia lub po majówce będziemy chcieli zorganizować spotkanie dla zainteresowanych osób, więc wyglądajcie informacji.

Nasz numer konta gdyby ktoś chciał wesprzeć słuszną sprawę: 14 1020 3017 0000 2302 0635 2126

Jeśli posiadacie jakieś pamiątki, znacie lub macie w rodzinie kogoś związanego z klubem to piszcie śmiało!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *