2016/17 – kolejka 15 – Śląsk Wrocław vs ZAGŁĘBIE 2:1

0 – Jesteśmy na 3 miejscu w tabeli… Jest dobrze… Śląsk na 9-tym. Czas zaczynać Derby!

5 – Podanie z boku od Woźniaka – Kubicki strzela gola – 1:0! Dla nas 🙂 yyyyy…. Gol jest, ale nie dla Kubickiego. Dankowski ma zaliczonego samobója.

45 – Szła akcja 2 na 1… na naszą bramkę! Na szczęście Guldan wślizgiem odbiera piłkę Morioce.

PRZERWA

53 – Tosik ładnie teraz akcję zrobił, świetnie wypatrzył w polu karnym Nespora, podał mu idealnie, ale ten… uderzył prosto w bramkarza. Wymagać można było czegoś więcej po strzale z około 12 metrów…

54 – Cotra to się o czerwoną kartkę prosi. Przed chwilą władował się nakładką w ślązaka – trzeci raz po przerwie kogoś faulując, a ma już żółtko na koncie.

56 – Stokowiec też to widzi, zmienia go za Dziwniela. Schodzącego Cotrę żegna gromkie „wypierdalaj” skandowane przez miejscowych… Oni jeszcze nie wiedzą, że za dwa sezony to będzie ich zawodnik 🙂

62 – Starzyński wchodzi za Tosika. To nie jest jakaś mega-ofensywna zmiana, bo dziś Tosik grał na prawej pomocy.

71 – Rzut wolny dla Śląska… Woźniak zawalił krycie swojego typa, ten strzela z 5 metrów…1:1… Chociaż spalony powinien być. Varu wtedy nie było… Szkoda

75 – Guldan bohatersko rozwiązał problem który sam stworzył. Będąc ostatnim obrońcą zgubił piłkę i gościu ze Śląska pobiegł sam na Polacka… na szczęście w ostatniej chwili wślizgiem piłkę wybija … no właśnie on – Guldan 🙂

88 – Wrzuta z daleka (i boku) w nasze pole karne. Co prawda Kubicki przegrał pojedynek główkowy ze swoim typem, ale ten główkował tak, że każdy by to złapał stojąc w bramce (bo taki lobik poszedł)… Każdy by to złapał bez problemu, nawet Polacek… No ale akurat jemu przyszło w tej sytuacji do głowy, żeby próbować… nie wiem co sobie myślał wychodząc z bramki… Może i chciał wypiąstkować piłkę (słusznie, chyba przewidział że Kubicki przegra), ale… nie zdążył do piłki sięgnąć, wobec czego beznadziejny strzał zaczął toczyć się do naszej bramki… Mógłby się nie dotoczyć, gdyby Todorovski zdołał wybić piłkę, ale Alvarinho był szybszy… 1:2

90+3 – KONIEC

Piłkarz Meczu – KUBICKI (wysoka nota pomimo udziału przy bramce Śląska, bo przez 87 minut był Szefem połowy boiska)