2023/24 – kolejka 11 – ZAGŁĘBIE – Piast Gliwice 1:1

23 – Połowa pierwszej połowy za nami. Piast praktycznie nie schodzi z naszej połowy. Gliwiczanie zdominowali nas na swoim boisku…oh, wait…

30 – Kirkeskov w obronie daje radę, ale z przodu jest beznadziejny… Balić, tęsknie za Tobą 😉

31 – Dioudis broni groźny strzał Krykuna… Póki co nasz grecki golkiper jest jedynym, co „dojechał” na ten mecz

33 – Wdowiakowi się piłka od głowy odbiła… Nie chciał, chociaż powinien chcieć 🙂 Nie chciał, bo się nie spodziewał że obrońca Piasta nie wybije wrzutki 🙂🙂🙂 To kwintesencja naszych dzisiaj – są niby na boisku ale nie wiedzą PO CO

38 – W ciągu kilku minut Chodyna już drugi raz dostaje piłkę i zamiast iść do przodu, to się cofa a w efekcie jeszcze piłke traci…

45 – Rzut rożny. Dąbrowski wrzuca – Ławniczak główkuje – 1:0 !!!!

Ławniczak celebruje jakby jego poprzednim klubem nie była Warta tylko Piast… Ale to pewnie chodzi o to, że nie chce się za bardzo cieszyć bo traumę ma… już mu VAR 2 gole zabrał 🙂

.

PRZERWA

.

69 – Duże zamieszanie pod naszą bramką, poprzeczka dla Piasta, potem dobitka z bliska wybroniona przez Dioudisa… Ciężko to wszystko opisać, dużo się działo ale wynik bez zmian 🙂

73 – Rzut wolny dla Piasta z 35 metra – Dioudis niepotrzebnie wychodził na 11 metr próbując… nie wiem, chyba wybić chciał, ale zrobił tego dobrze… Piłka trafiła do Tomasiewicza, ten strzela, piłka rykoszetuje od Makowskiego… 1:1

76 – Makowski nokautuje Dziczka. Nie, że z piąchy – strzałem mocnym po prostu…

77 – A jednak nie nokaut – Dziczek podniósł się z maty 🙂

89 – Kopaczaradona przechwycił podanie Gliwiczan, wymanewrował jednego, drugiego… podał do jednego z naszych a sam pobiegł w pole karne… Nic finalnie nie wyszło z tej akcji (strzał Mroza zablokowany), ale fajnie to wyglądało 🙂

90+2 – Chodyna znowu dostaje piłkę, nie umie sobie z nią szybko poradzić, doskakują do niego przeciwnicy i kończy się to stratą… Gaprindashvili powien go zluzować od składu… dla dobra Zagłębia