20 października urodzili się Stanisław Szczepaniak, Wojciech Łobodziński, Jarosław Gambal i Konrad Janczak

Stanisław Szczepaniak z wnukiem Mateuszem. Fot. ze zbiorów Mateusza Szczepaniaka

Stanisław Szczepaniak urodził się 20 października 1940 roku. Był prezesem PeBeKa i wiceprezesem Zagłębia Lubin ds. młodzieżowych. To dzięki niemu lubińska młodzież wyjeżdżała do Francji na obozy i turnieje.

Wojciech Łobodziński

Wojciech Łobodziński urodził się 20 października 1982 roku w Bydgoszczy. Wychowanek bydgoskiego Zawiszy trafił do Zagłębia Lubin z Wisły Płock. W latach 2003-2007 rozegrał w ESA dla Zagłębia Lubin 97 spotkań i strzelił 13 bramek. Z lubińską drużyną zdobył Mistrzostwo i Superpuchar Polski w 2007 roku. Odszedł do Wisły Kraków. Był szkoleniowcem Miedzi Legnica, którą wprowadził do Ekstraklasy. Obecnie prowadzi Arkę Gdynia.

Jarosław Gambal. Fot. z tt

Jarosław Gambal urodził się 20 października 1988 roku w Lubinie. Wychowanek Zagłębia Lubin. W 2019 roku pełnił funkcję koordynatora pionu sportowego Zagłębia Lubin.

Konrad Janczak. Fot. z fb

Konrad Janczak urodził się 20 października 1987 roku w Brzegu Dolnym. Karierę zawodniczą spędził w takich klubach jak: Górnik Polkowice, Arka Nowa Sól, Zamet Przemków, Sparta Rudna, Orla Wąsosz i Stal Chocianów. Później rozpoczął pracę trenera. W latach 2018-2019 był trenerem w Akademii Zagłębia Lubin. Obecnie jest trenerem i koordynatorem Akademii Górnika Polkowice.

2 thoughts on “20 października urodzili się Stanisław Szczepaniak, Wojciech Łobodziński, Jarosław Gambal i Konrad Janczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *