18 października urodzili się Damjan Bohar, Janusz Karski i Ariel Sworacki

Damjan Bohar. Fot. zaglebie.com

Damjan Bohar urodził się 18 października 1991 roku w Mačkovci. Do Zagłębia Lubin trafił z NK Maribor. W latach 2018-2020 rozegrał dla Zagłębia 75 spotkań w ESA i strzelił 26 bramek. Odszedł do NK Osijek. Wrócił do nas w poprzednim sezonie.

Janusz Karski

Janusz Karski urodził się 18 października 1944 roku. Bolesławianin przez całe życie zawodowe związany był z Lubinem, gdzie ściągnął go dyrektor Zastawnik. W latach 1970-1980 pełnił funkcję dyrektora do spraw inwestycyjnych przy KGHM. Z początkiem lat 80 był członkiem zarządu MKS Zagłębia Lubin, był prawą ręką prezesa Parchimowicza przy sekcji piłki nożnej. Zakładał w Zagłębiu sekcje judo i karate. Działacz sportowy, sportowiec, wioślarz, karateka. Ogromny miłośnik piłki ręcznej i siatkowej, oddany sympatyk Zagłębia Lubin. Był absolwentem AWF Wrocław, wioślarzem AZS AWF Wrocław. Znajdował się w osadzie olimpijskiej, przygotowującej się do Igrzysk Olimpijskich w Monachium. Zmarł 10 grudnia 2021 roku.

Ariel Sworacki. Fot. z fb

Ariel Sworacki urodził się 18 października 1987 roku w Lubinie. Wychowanek Górnika Polkowice, zawodnik Sparty Rudna i BKS Bolesławiec. Był w sztabie Górnika Polkowice, a obecnie pracuje w akademii Zagłębia Lubin. Jest asystentem trenera w U-15.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *