7 lat temu Zagłębie Lubin wygrało z Partizanem Belgrad w Lidze Europy

21 lipca 2016 r. Zagłębie Lubin podejmowało u siebie Partizan Belgrad. Mecz w Belgradzie zakończył się bezbramkowym remisem, więc nastroje były dobre przed rewanżem i kibice wierzyli, że w Lubinie możemy wygrać i awansować do kolejnej rundy.

O godzinie 21:05 na stadionie zgromadziło się 11 279 kibiców, w tym kibice gości. Wygraliśmy po karnych.

Radość drużyny po strzelonym karnym przez Vlasko. Fot. Marcin Radziński

Zagłębie Lubin 0-0 pd. k. 4-3 FK Partizan Belgrad

Zagłębie Lubin: Martin Polaček – Aleksandar Todorovski, Ľubomír Guldan, Maciej Dąbrowski, Đorđe Čotra – Arkadiusz Woźniak, Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki, Adrian Rakowski (zmieniony w 61minucie, Ján Vlasko), Łukasz Janoszka (zmieniony w 74 minucie, Krzysztof Janus) – Krzysztof Piątek (zmieniony w 101 minucie, Jakub Tosik).

Partizan: Bojan Šaranov – Miroslav Vulićević, Cédric Gogoua, Nikola Milenković, Miroslav Bogosavac (zmieniony w 120 minucie, Petar Đuričković) – Marko Janković, Éverton Luiz, Darko Brašanac, Miroslav Radović (zmieniony w 91 minucie, Saša Ilić), Nemanja Mihajlović – Nikola Đurđić (zmieniony w 70 minucie, Dušan Vlahović).

sędziował: Anatolij Abduła z Ukrainy.

Ciekawostki:

W tym meczu zagrał Dušan Vlahović, który jest obecnie zawodnikiem Juventusu Turyn. Kwota transferu za byłego zawodnika Partizanu wyniosła 70 milionów euro.

Frekwencja z meczu z Partizanem jest 5 frekwencją w historii na nowym stadionie. Tylko czterokrotnie frekwencja przekroczyła 12 tysięcy.