Zagłębie to rodzina… 30 czerwca odbyło się spotkanie Mistrzów Polski z 1991 i zawodników trenera Świerka.

W piątek, 30 czerwca odbyło się spotkanie Mistrzów Polski z 1991 roku oraz zawodników trenera Świerka. Impreza rozpoczęła się od oficjalnego otwarcia i przemówienia Kapitana, czyli Romualda Kujawy, który powitał zgromadzonych gości. Następnie minutą ciszy uczciliśmy pamięć Śp. Barbary Koszarskiej, której pogrzeb odbył się dzień wcześniej. Podczas spotkania padły setki anegdot, opowieści i wspomnień dotyczących trenera Świerka, jego zawodników i współpracowników. Panowała świetna atmosfera, a gdy w ramach niespodzianki wszyscy zasiedli przed telebimem i obejrzeli historyczny materiał z wyprawy Zagłębia Lubin do Algierii w 1988 roku, to nastąpiły chwile wzruszenia i nostalgii. Było też wiele żartów z panów z wąsami 🙂

Zagłębie to rodzina

Od historycznego materiału minęło już prawie 35, a od mistrzowskiego tytułu 32 lata. Zawodnicy i ich rodziny ciągle utrzymują ze sobą kontakt i spotykają się przy każdej możliwej okazji, bo jak sami twierdzą Zagłębie to rodzina…

Cieszę się, że mogę mieć ten zaszczyt i przyjemność przebywać w otoczeniu klubowych legend, słuchać ich historii i utrwalać pamięć o nich.

W trakcie imprezy, za sprawą pana Jerzego Kozińskiego przeprowadzono licytację starych pamiątek Zagłębia Lubin, które zlicytowano celem pomocy młodemu lubinianinowi, Aleksandrowi Czajka. Poniżej jeśli ktoś chce wspomóc chłopca zamieszczam ulotkę.

Udało mi się wylicytować parę fantów, ale królami polowania zostali panowie Eugeniusz i Piotr Ptak, którzy wylicytowali kryształowy puchar z okazji rozegrania meczu Zagłębia Lubin z Bologna FC. Byłem bardzo zaskoczony, gdy po zakończeniu licytacji Panowie przekazali go na moje ręce i życzyli wielu wspaniałych eksponatów w przyszłym muzeum Zagłębia Lubin.

Eugeniusz i Piotr Ptak przekazujący mi kryształowy puchar

Mam nadzieję, że za rok odbędzie się kolejne „mistrzowskie spotkanie” w tak wspaniałej atmosferze i znowu w Lubinie będą mogli świętować mistrzowie Polski z 1991 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *