1 lipca odbędzie się IV Memoriał Stanisława Świerka

W sobotę, 1 lipca o godzinie 12:00 na obiektach Akademii Zagłębia Lubin odbędzie się IV Memoriał Stanisława Świerka. W memoriale wezmą udział drużyny z regionu, które prowadził trener Świerk. Będą to oldboje: Zagłębia Lubin, Śląska Wrocław, Ślęzy Wrocław i Górnika Wałbrzych.

Pomysłodawcą memoriału był Grzegorz Kowalski. Pierwsza impreza upamiętniająca trenera odbyła się w 2015 we Wrocławiu i zbiegło się to z obchodami 70 -tych urodzin Ślęzy. Od pierwszego memoriału obsada turniejowa jest taka sama, a kolejna edycja dla zasady odbywa się na zmianę we Wrocławiu, Wałbrzychu i Lubinie. Pierwszym zwycięzcą memoriału był Śląsk Wrocław.

Druga edycja odbyła się w 2017 r. w Wałbrzychu. Górnik Wałbrzych wystawił wtedy najmłodszą drużynę i zgarnął statuetkę dla siebie. Warty odnotowania jest fakt, że w tym memoriale zagrała połączona drużyna Śląska i Ślęzy.

Statuetka dla zwycięzcy Memoriału. Fot. Krzysztof Kostka

Trzecia edycja to rok 2018 i memoriał w Lubinie. Zwycięzcą było Zagłębie Lubin, które zgromadziło 6 punktów (tyle samo co Ślęza), ale miało najlepszy bilans bramkowy. Trzeci był Górnik z 4 punktami i ostatni Śląsk z jednym punktem.

Jak będzie podczas 4 edycji Memoriału? Zapraszamy serdecznie i będziecie mogli się przekonać sami. Na boiskach nie zabraknie legend związanych z wszystkimi czterema klubami. Będzie to wspaniała okazja do zdobycia autografu, zrobienia sobie zdjęcia czy zamienienia kilku słów z Mistrzami Polski z roku 1991.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *