Hanzel, Tomek i Osyra przed meczem Zagłębia Lubin z Piastem Gliwice

Łukasz Hanzel – były zawodnik Zagłębia Lubin i Piasta Gliwice

Jak oceni Pan potencjał obu klubów?

Zarówno Zagłębie jak i Piast mają na pewno większy potencjał niż to co pokazuje w tej chwili tabela.

Czy jest Pan w stanie wyróżnić zawodnika, który może odegrać kluczową rolę w starciu obu drużyn?

W Zagłębiu jest wielu młodych ciekawych zawodników jak Pieńko czy Łakomy, przeciwko którym grałem w meczu rezerw Zagłębia z naszymi Goczałkowicami, a którym przewiduję naprawdę ciekawą karierę jeśli dalej będą się tak prezentować. Szczególnie podoba mi się gra Łukasza Łakomego. Uważam że to przyszły reprezentant Polski i to w niedługim czasie.

Dlaczego Pana zdaniem obie drużyny dołują w lidze?

Oba zespoły mają nowych, bardzo dobrych trenerów i zawodników, więc na pewno będzie mnóstwo walki, gdyż sytuacja w tabeli jest nieciekawa.

Czyją wygrana Pan przewiduje?

Co do meczu to niezwykle ciężko wskazać faworyta. Z racji tego, że Zagłębie gra u siebie myślę, że może być bliżej wygranej. Generalnie jednak uważam, że oba zespoły bez problemu utrzymają się w lidze, czego im z całego serca życzę 🙂

Pokusi się Pan o wytypowanie konkretnego wyniku?

Co do konkretnego wyniku w formie zabawy 1-0 dla Zagłębia 🙂

P. S. Przy okazji chciałbym pozdrowić wszystkich ludzi związanych z Zagłębiem. Bardzo ucieszył mnie wynik w meczu ze Śląskiem Wrocław 🙂

Tomek – kibic i kolekcjoner koszulek Piasta Gliwice

Jak oceni Pan potencjał obu klubów?

Zagłębie słynie z akademii oraz młodych zawodników, którzy są dobrze i szybko wprowadzani do kadry pierwszego zespołu. Zagłębie potrafi to wykorzystać. Oczywiście są też ograni w lidze zawodnicy jak Starzyński, który powinien być siłą napędową. Natomiast Piast od jakiegoś czasu w większości stawia na doświadczonych zawodników. Te dwa zespoły są odmiennie budowane. Uważam mimo wszystko, iż patrząc na potencjały to miejsce w tabeli ligowej jest co najmniej niesprawiedliwe. Skutkowało to również zmianą trenerów w obu drużynach. Uważam, że potencjał klubu, zawodników nie jest wykorzystany w pełni.

Czy jest Pan w stanie wyróżnić zawodnika, który może odegrać kluczową rolę w starciu obu drużyn?

Na pewno po stronie Piasta jest to Damian Kądzior, który jeszcze chyba nie załapał pełnej formy. Jest to zawodnik, który może jednym, dwoma zagraniami zmienić oblicze spotkania. Po stronie Zagłębia – Starzyński, Łakomy? Przekonamy się już niedługo. Może to będzie mecz, gdzie wyrośnie nowy bohater?

Dlaczego Pana zdaniem obie drużyny dołują w lidze?

Patrząc na Piasta – to chyba zadecydowało głównie przygotowanie na pierwszą część sezonu. Piast grał słabo, ciężko było o składne akcje, kiepska kondycja. Sytuacja powtarzała się prawie co sezon. Zagłębie sezon rozpoczęło nie najgorzej – załamanie formy i brak punktów dopiero w dalszej części sezonu nastąpiło. Nie wiem? Być może nietypowy kalendarz, związany z Mistrzostwami Świata w grudniu? Jedno jest pewne, oba zespoły powinny być wyżej w tabeli.

Czyją wygrana Pan przewiduje?

Mecz ciężki do wytypowania. Myślę, że bardzo ważny w skali całego sezonu, nie tylko dla Piasta i Zagłębia, ale całego układu drużyn walczących o utrzymanie. Serce chciałoby nie przegrać w Lubinie. Rozum podpowiada, że może być ciężko. Mecz, w którym może się wydarzyć wszystko. Drużyny będą zabezpieczać tyły. W teorii wygrać jednym golem. Ale jak ktoś strzeli gola szybko, to czy przeciwnik otworzy się? Rzuci wszystkie siły? Być może.

Pokusi się Pan o wytypowanie konkretnego wyniku?

Remis, 1-1

Kornel Osyra – były zawodnik Zagłębia Lubin i Piasta Gliwice

Jak oceni Pan potencjał obu klubów?

Wydaje mi się ze potencjał obu zespołów jest podobny, chociaż można powiedzieć patrząc na papierze, że jednak Piast może mieć lekka przewagę. Dobrze wiemy, że jednak te nazwiska same nie grają. Dlatego Piast jest za Zagłębiem i teraz ma dużo cięższą sytuacje.

Czy jest Pan w stanie wyróżnić zawodnika, który może odegrać kluczową rolę w starciu obu drużyn?

W Piaście z pewnością trzeba zwrócić uwagę jak dla mnie na trzech piłkarzy na Wilczka. który potrafi strzelić z naprawdę trudnych sytuacji i zawsze trzeba go pilnować i dwóch zawodników którzy mu posyłają piłki Kądzior i Chrapek. Są to piłkarze inteligentni, potrafiący zagrać otwierające podanie co na pewno stwarza dużo zagrożenia pod bramka przeciwnika. W Zagłębiu wiadomo, że od kilku już lat głównym motorem w ofensywie jest Starzyński, do tego dochodzi Bohar, który jest nieprzewidywalny i życzeniowo chciałbym żeby takim kimś w Zagłębiu został Zivec, ale na pewno musi poradzić sobie z urazami bo z tego co wiem ostatnimi czasy miał z nimi problemy. Wiem, że ma duży potencjał i na pewno w formie może bardzo dużo pomóc Zagłębiu.

Dlaczego Pana zdaniem obie drużyny dołują w lidze?

Teraz wydaje mi się, że trzeba poczekać co wydarzy się w najbliższych kolejkach bo wiemy że oba zespoły zmieniły trenerów i pewnie będzie potrzeba czasu żeby się zawodnicy dostosowali. Tak myślę, że kibice obu drużyn na pewno nie są zadowoleni z sytuacji swoich klubów. Tym bardziej, że w ostatnich latach i Zagłębie i Piast potrafiły być w górze tabeli. Oba klubu maja na pewno potencjał do tego aby być wyżej.

Czyją wygrana Pan przewiduje?

Ciężko będzie przewidzieć wynik meczu ale na pewno Trener Fornalik zna drużynę Piasta i sądzę, że może coś specjalnego przygotować przeciwko swojej byłej drużynie. Patrząc jak grają oba zespoły na pewno zadecydują poszczególne indywidualności, bo na koniec to one decydują o wynikach drużyny.

Pokusi się Pan o wytypowanie konkretnego wyniku?

Ciężko tu cokolwiek wytypować ale uważam, że możemy się spodziewać ciekawego i oby z jak największa liczba sytuacji i goli meczu. A już typując sam wynik może pokuszę się o remis 2-2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *