2022/23 – kolejka 19 – ZAGŁĘBIE vs Legia Warszawa 1:2

0 – Gruzinów w podstawie brak – dobry początek. Ale że Woźniak na lewej obronie, to budzi niepokój.
6 – Wysoki pressing z naszej strony, podoba mie się to 🙂
7 – Jakby Muci z Legii tak dobrze pomyślał jak dobrze się w tej sytuacji sprzed chwili ustawił to już byśmy przegrywali 0:1. Dostał fajne podanie, wychodził niby sam na sam, i próbował strzelać… spudłował… A mógł podawać do Wszołka, który nie asekurowany mógłby się wtedy z piłką wczołgać do naszej bramki…
22 – Ależ Łakomy świetnie teraz odnalazł dalekim podaniem Chodynę, ten szedł sam na sam… no ale to takie sam na sam na skraju pola karnego było… No oddał strzał, ale Legia ma porządnego bramkarza… obronił… Ale wiecie co… ktoś inny na miejscu Chodyny przyjął by piłkę od Łakomego lepiej, szybciej, i nie byłby tak bardzo z boku pola karnego… „Łaki” trafi kiedyś do drużyny lepszej technicznie i będzie notował spokojnie po 10 asyst na sezon.
30 – 1/3 meczu za nami i ten… no dobrze to wygląda. Jeszcze różnie może być, wiadomo, ale póki co nie ma takiego strachałajstwa i bałaganiarstwa jak za Stokowca.
37 – Wszołek i gol… Woźniak go nie upilnował, Ławniczak próbował ratować sytuację ale nie dał rady… 0:1
.
PRZERWA
.
59 – Trochę kapciuch ale wpadło… Niestety, do naszej bramki… 0:2
Kapciuch, bo poszła taka jakaś wrzuta z boku, Muci ledwo ją musnął ale jakoś tak wtoczyła się w długi róg, Burić nie sięgnął…
63 – 2/3 meczu za nami i już nie wygląda to tak dobrze jak na początku… ale i tak lepiej niż jak za Stokowca. Jesteśmy jakoś zorganizowani, wiemy co chcemy… brakuje tylko jakości w ostatniej fazie. Adamski do zmiany bo nie widoczny
65 – Łakomy strzał – no nie bójmy się – trochę… no z dupy no… Oddał strzał naprawdę z daleka, coś koło 30 metrów… I WESZŁO!!!
1:2 – mamy kontakt
Co ciekawe – Łukasz celebruje tę bramkę strzeloną było nie było ex-pracodawcy… Zwykle w takich sytuacjach jest wstrzemięźliwość.
71 – Starzyński dzisiaj to sabotażysta trochę. Nic mu specjalnie nie wyszło… Nie wiem, na co z Pieńką czekamy. Póki co wchodzi Kurminowski za Adamskiego.
76 – Teraz dopiero Pieńko za Starzyńskiego… I Grzybek za Woźniaka…Zmiany spóźnione o jakie 21 minut
81 – Łakomy skiepścił strzał – nie powinien go w ogóle oddawać, bo to nie była łatwa pozycja, był naciskany, był daleko od bramki… Ale to był pierwszy raz dzisiaj, kiedy coś skiepścił – w 81 minucie dopiero! To jest jego mecz!
90 – Końcówkę gramy w 10-tkę… Wchodzi Gaprindashvili… Wchodzi tak późno, „wędki” chyba tym razem nie dostanie 🙂
90+3 – Gaprindashvili poszedł skrzydłem i dał dobre (!) podanie, ale Kurminowski nie ogarnął i… no już po meczu…
KONIEC
Przegraliśmy… ale jak już przegrywać, to własnie tak. Godnie, mogło być korzystniej. Niektórzy dziś nie ogarniali (Starzyński, Woźniak) ale z „walki o spadek” wypiszemy się nawet wcześnie niż w ostatniej kolejce – tego jestem pewny po dzisiejszym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *