Mapa pamięci lubińskiego Zagłębia

Pamiętacie o moim grudniowym wypadzie do Łodzi? Miałem wtedy okazję zobaczyć klubowe muzeum Widzewa oraz spotkać się z paroma osobami. Jedną z tych osób był Marcin Krakowiak, znany też na twitterze jako RetroWidzew. Bardzo zaimponował mi jego projekt, którym zajmuję się od wielu lat, a dokładnie chodzi o „Widzewską Mapę Pamięci”. Dzięki utworzeniu „Widzewskiej Mapy Pamięci” kibice Widzewa bez problemu mogą zlokalizować mogiły widzewskich legend i oddać im hołd nie tylko w dzień Wszystkich Świętych, ale również przy okazji innych uroczystości.

Postanowiłem dowiedzieć się u źródła jak przenieść to na lubiński grunt i stworzyć po pierwsze niesamowitą bazę ludzi związanych z naszym Zagłębiem, a po drugie dać łatwą możliwość w dotarciu lubińskim kibicom na groby zasłużonych ludzi.

Marcin to skromny człowiek i uważa, że jeśli ktoś interesuje się podobną tematyką i działa na podobnych falach jak on, to warto mu bezinteresownie pomóc. Dzięki niemu wystartowałem z projektem, wszystko mi wytłumaczył, pokazał i pokierował. Na bieżąco otrzymuję od niego cenne uwagi i konsultuje kolejne posunięcia. Jeszcze raz wielkie dzięki i szacun!!!

Chciałbym Wam wszystkim zaprezentować zalążek tego jak to będzie wyglądać i systematycznie będę uzupełniał to o kolejne osoby, cmentarze i miejscowości, bo ludzi oddanych Zagłębiu Lubin było setki, a może i tysiące na przestrzeni całej klubowej historii. My i kolejne pokolenia musimy pamiętać i oddać hołd nie tylko zawodnikom, trenerom czy działaczom, ale także pracownikom, którzy swoją codzienną pracą udowadniali i budowali podwaliny pod ekstraklasowy klub.

Mapę pamięci lubińskiego Zagłębia możecie zobaczyć i przetestować pod tym linkiem:

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1SAfLBMcT9Ocm8W7dFFIAaQgPHi6Ut94&fbclid=IwAR26DsgXg6mAhM9b1JH3fZHfzEsk03KsvmQnW0wZWCfzmuD5jkFvykVrq7k&ll=51.40015652680547%2C16.21323610705353&z=13

Warto go sobie zapisać i mieć na przyszłość, a przy okazji dnia Wszystkich Świętych odwiedzić groby, które mogą znajdować się w waszej okolicy lub obok waszych bliskich.

Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami i uwagami. Za każdy komentarz będę wdzięczny, bo chcę rozwijać ten projekt i dzielić się nim z Wami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *