ZL-TALK #po_Wiśle_K

Myślisz, że o naszym Klubie można obecnie mówić tylko negatywnie, krytykowanie to jedyne słuszne podejście a znalezienie jakiegokolwiek pozytywu jest równie prawdopodobne jak to, że drużyna Dariusza Żurawia zacznie grać legendarną tiki-takę? Uważasz, że konstruktywna i ciekawa rozmowa na temat Zagłębia to totalna abstrakcja? Jeśli w tym myśleniu jesteś nieugięty, wiesz że masz rację i nic tego nie zmieni, a dodatkowo szukanie pozytywów jest Ci nie na rękę, to oszczędzę Ci czasu i uprzedzę, że ten artykuł nie jest dla Ciebie.

            Zanim przejdę do głównego tematu, chciałbym pogratulować pomysłu Michałowi (twitter: @_szczygielm), który jako pierwszy przed dwoma tygodniami otworzył pokój na twitterze i pokazał, że mimo ciemnych chmur jakie wiszą nad Klubem można w dość ciekawy sposób dyskutować na temat jego otoczenia. Gratuluję i dziękuję.

            Mimo, że planujemy spotykać się zaraz po meczach, to w tym tygodniu jedyną opcją było przeniesienie pokoju na następny dzień. Wydawałoby się, że nie będzie zainteresowania, ale pojawiło się trochę osób i zamiast martwić, się frekwencją trzeba było martwić się jak tu w kulturalny sposób włączyć się w rozmowę, bo rozmówcy rozwijali temat za tematem. Przed dyskusją nakreślony został plan rozmowy:

 1. Zagłębie – Wisła
 2. Sytuacja kadrowa
 3. Sytuacja z trenera
 4. Frekwencja
 5. Stadion Górniczy

            Punkt widzenia uczestników oraz ich aktywność w rozmowie spowodowały, że czas dwóch godzin w zupełności nie wystarczył na rozwinięcie wszystkich tych punktów. Osoby nieobecne mają czego żałować. Co Was minęło? Nie sposób tego streścić, ale nie dowiedzieliście się między innymi o tym:

 • dlaczego Figo nie powinien być kapitanem i gdybym miał sam wybrać kapitana to byłby nim… Figo
 • dlaczego Simic to dobry zawodnik i co musi się stać, abyśmy to dostrzegli
 • dlaczego na frekwencję ma wpływ element warty 60 gr
 • dlaczego na Łazienkowskiej to Zagłębie zdobędzie 3pkt
 • dlaczego dalej nie ma kolejnej oficjalnej wypowiedzi Prezesa i dlaczego jest to w pełni zrozumiałe
 • jakim kierunkiem powinno podążać Zagłębie i dlaczego dla dobra Klubu powinno bardziej koncentrować się na niższych ligach, a nie na Ekstraklasie
 • jaki zawodnik zrobił największy progres w ostatnim czasie i dlaczego nie widzimy w nim przyszłości, oraz wiele wiele więcej.

            Osobom biorącym udział w dyskusji dziękuję za opinie i wypowiedzi. Bardzo merytorycznie podawane były kolejne tezy bez względu czy oczywiste czy kontrowersyjne. Dzięki Wam sam spojrzałem na niektóre kwestie z innej strony. Jeśli doczytałaś/łeś ten tekst do tego momentu, a nie było Cię z nami to jesteś jedną z tych osób, których nam brakowało. Już we środę 30 minut po meczu Zagłębia spotkamy się ponownie i będziemy kontynuować nasze dywagacje. Nie pozwól, aby Cię zabrakło.

Śledź #twitterZL – tam pojawią się informacje o pokoju do którego zostałeś właśnie zaproszony 🙂

Pozdro #twitterZL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *