Historia powstania i tworzenia się klubowego sekretariatu Zagłębia Lubin


W latach 1967 – 69 sekretariat klubu prowadził Eugeniusz Stężowski w swoich godzinach pracy w budynku zarządu Kombinatu. Na ten adres przychodziły też wszystkie dokumenty i pisma. Wszelką oficjalną korespondencję pisała sekretarka prezesa mgr inż. Alfreda Wołczyńskiego, pani Tereska.

W 1970 roku powstał pierwszy sekretariat z prawdziwego zdarzenia. Stworzył go i prowadził grający zawodnik Edward Kicior. Sekretariat znajdował się w budynku D-20 zajmował pokój na poddaszu nad rehabilitacją. Sekretariat we wszystkie niezbędne sprzęty wyposażył, wieloletni i oddany działacz klubu, naczelnik wydziału administracyjnego zarządu kombinatu Grzegorz Rzeski. Po ciężkiej kontuzji Kiciora w towarzyskim meczu z Chrobrym Głogów w sierpniu 1971 opiekę nad sekretariatem powierzono Waldemarowi Kasprzykowi, byłemu zawodnikowi Zawiszy Lubin.

W 1972 roku sekretariat przeniesiono do ratusza, biuro znajdowało się na parterze.

Jesienią 1974 roku sekretariat przenosi się na parter budynku przy ul. Drzymały 12, pok. 4 obecnie budynek ZUS. Związki zawodowe udostępniły klubowi dwa pomieszczenia.

W 1975 Dzięki przychylności wielkiego sympatyka lubińskiego sportu dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji mgr inż. Henryka Kruglińskiego na wiele lat sekretariat i siedziba klubu przenosi się na obiekty OSiR-u przy ul. Odrodzenia.

5 października 1984 roku „Konkrety” informowały o przenosinach klubowego sekretariatu Zagłębia Lubin ze stadionu na ul. Odrodzenia do budowanego Górniczego Ośrodka Sportowego, który mieści się obok stadionu górniczego.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie c60865e0382d6154fde82902d9b7725eb36b6a8b.jpg

Od 1984 roku do dziś można powiedzieć, że sekretariat jest niezmiennie na stadionie Zagłębia Lubin mimo wybudowania nowego obiektu.

Materiał dotyczący sekretariatu powstał w oparciu o zebrane informacje przez Marka Kruglińskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *