WOKÓŁ ZL #1: o wyborach w PZPN i ich wpływie na ZL, o transferach, dzisiejszym meczu oraz koszulach Żurawia i stadionie górniczym.

W ostatnich dniach spora część kibiców czekała na rozstrzygnięcia w PZPN i liczyła, że pozbędziemy się Pana Jankowskiego z klubu. Każdy liczył na powrót normalności. Fakt faktem jakiś stołek przypadł, ale niestety można to łączyć z prezesurą w klubie. A propos prezesury to od 30 czerwca nie ma żadnej informacji na jaki okres przedłużono kadencję Pana Jankowskiego. Jak zawsze jesteśmy informowani o wszystkim przez władze KGHM i media klubowe. Komunikacja, jak zarządzanie w naszym klubie, level top!!!

Wszyscy czekają z utęsknieniem na sprowadzenie napastnika, a dostajemy kolejnego pomocnika. Logika ZL, nikt już chyba nie ogarnia tego, a transfery są robione po omacku moim zdaniem. Żeby nie było, że się czepiam to według naszej strategii, którą szumnie ogłosił nasz prezes, zwany słupkiem, mieliśmy ściągać tylko młodych zawodników. Pytanie teraz czy czas Łukasza Poręby w naszym klubie dobiegł końca? Czy na siłę będą chcieli go wytransferować do jakiegoś zagranicznego klubu?

Kolejna sprawa, tutaj najmocniej irytuje mnie brak Kamila Kruka w obronie. To co robią Simić z Solerem zakrawa o kryminał. Ci zawodnicy gwarantują bramki przeciwnikom. Kruk dał się poznać w tamtym sezonie jako walczak. Jak coś zepsuł to nadrabiał ambicją i zaangażowaniem. Na jego miejscu byłbym mocno wkurzony patrząc co robią jego koledzy. Pytanie kiedy trener Żuraw przejrzy na oczy?

Co do dzisiejszego meczu to jestem w szoku po wypowiedziach trenera Żurawia i późniejszej Filipa Starzyńskiego. Czy my rozpracowujemy przeciwnika? Po stracie dwóch bramek nie było widać żadnej agresji i walki. Kolejne 4:0 z Wisłą Płock. Znowu nie dojeżdżamy na to spotkanie. Bilans wyjazdowy mamy fatalny. Po szczęśliwej wygranej z Pogonią Szczecin, niektórym włączył się tryb puchary. Pora ściągnąć różowe okulary i powiedzieć głośno, że walczymy o miejsce max 8, a pewnie skończymy koło 10. Ja osobiście kibicuje naszym chłopakom z Akademii. Czeka ich ciężki czas, bo mimo braku doświadczenia muszą ciągnąć ten wózek do przodu. Mam nadzieję, że z każdą złapaną minutą będą się prezentować co raz lepiej.

Czy ktoś w klubie dba o wizerunek trenerów i zawodników? Przekażcie trenerowi Żurawiowi, że zrzucimy mu się na koszule, bo te z Lecha z reklamą Gomeza robią niezły obciach jemu i naszemu klubowi. Już widzę te memy…

Wracając do naszej lubińskiej rzeczywistości. Wiecie, że miał odbyć się przetarg na stadion górniczy. Złotousty prezes obiecał nam wykup tego stadionu. Poszedł mocny PR i co? A no nic, bo klub nie stanął do przetargu. Ptaszki ćwierkają, że czekają na obniżenie kwoty za obiekt.

Przed nami derby. Idąc logiką ekstraklasy pewnie je wygramy, po jakiejś bramce wychowanka, który zapisze się w naszej klubowej historii. Tego Wam i sobie życzę. Derby dla Zagłębia!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *