Sezon 2004/05 – Runda Wiosenna – wycinki z tygodnika „Piłka Nożna”

01. Jeden z najlepszych transferów w historii ZL – tu jeszcze w trakcie realizacji. Co do Wróblewskiego, Bugały i Czereszewskiego – i wiedząc to co wiemy dziś – DOBRZE, ŻE TE TRANSFERY NIE DOSZŁY DO SKUTKU. Jak nic bylibyśmy dla nich „zajezdnią” i dobrze, że nie doszło do skutku to „palenie pieniędzmi w piecu”.
02. Jeziorny też świata nie zawojował i też nie ma powodu żałować, że do nas nie trafił.
03. Przychodzi! Drogo jak na polskie warunki, ale warto było 🙂
04. Piłkarz zwracający uwagę na to, z kim będzie grał i jakie ma perspektywy? Nic nowego. Aczkolwiek znam paru takich „twitterowych specjalistów”, którzy o czymś takim nie słyszeli 🙂
05. Szkoda, że do nas wtedy nie trafił. Wówczas miał na koncie 107 meczów w Esktraklasie. Gdy kończył karierę było ich już 417.
06
07. Fragment wywiadu z Moskalewiczem.
08. Z naszych lub „naszych” (czyli takich, którzy prędzej lub później mieli ZL w CV) : GLIWA, G.BARTCZAK, TELICHOWSKI, KOCOT…
09. STRĄK, MADERA, KWIEK, BUKOWIEC, KALINOWSKI, PYTLARZ, DZIEKAN.
10. Graziunas, Stastka i Berger… Sprawdziłem ich na google i transfermarkt i stwierdzam stanowczo : dobrze się stało, że po testach nie zostali w klubie 🙂
11
12. Łobodziński w dużym wywiadzie odnosi się m.in. do sprawy Mierzejewskiego, ale też ciekawie opowiada o tym jak „sodówka” mu biła.
13
14
15. Co tam się musiało dziać w tym hotelu 🙂 🙂 🙂
16. Pawełek – wiele razy pomagał rywalom, przyszło grać przeciw ZL to pomagał swoim. Ehhhh 🙂
17
18. Żytko z wytatuowanym ksenomorfem… nie wiedziałem 🙂
19. Kolejny mecz – kolejny remis bo bramkarz rywala gra bardzo dobrze. Tym razem był to Boruc, więc to już nie jest takie dziwne, że nie udało się zgarnąć kompletu punków.
20
21. Trzeci mecz – trzeci remis – bohater meczu : BRAMKARZ GOŚCI 🙂 🙂 🙂
22
23. Czech wspomina wakacje nad morzem 🙂 Fajny materiał -> fajne cytaty -> m.in. „W Lubinie brakuje trochę kolorytu, nie jest to ładne miasto” 🙂
24
25
26. Remis w meczu, który dzisiaj byłby przegrany (bo VAR)
27
28. Szósty mecz na wiosnę – szósty bez zwycięstwa – symbolicznie dostajemy jeszcze 6-tkę „w ryj”. Trzy szóstki i w tabeli jesteśmy już bardzo nisko.
29. Trzeba się bacznie przyglądać tabeli… Dobrze, że GKS Katowice nastawił się mocno na spadek, bo gdyby nie to… byłoby bardzo niebezpiecznie.
30. Wygrywamy mecz o 4 punkty (bo z równie zagrożoną Polonią).
31. Przegrywamy z praktycznie już zdegradowanym GKS-em… Żenada. Chociaż może to było jakieś rozliczenie z katowiczanami, bo ten… wiecie… po tym sezonie Dawid Plizga do nas trafił 🙂 Może te 3 punkty obniżyły trochę cenę.
32
33. Porażka z myślącymi jeszcze o pucharach Płocczanami…
34. I robi się bardzo… Chociaż nie. 5 punktów na 3 mecze do końca to nie jest jakieś wielkie zagrożenie, bez przesady
35. Remis i…
36. i utrzymanie prawie zaklepane.
37. Duży materiał o Łukaszu Mierzejewskim i punkcie zwrotnym w jego karierze. W rundzie jesiennej miał skład, grał dobrze, strzelał bramki… kto wie, w którym kierunku by się to potoczyło… Ostatecznie jakąś tam karierę zrobił (nawet 5 meczów w kadrze udało mu się zagrać) ale miał predyspozycje na coś więcej.
38
39
40
41
42
43. Koniec sezonu. Runda jesienna super (5 miejsce) – runda wiosenna szkoda liczyć. Dobrze, że jest utrzymanie i tyle w temacie…
44. Najlepszych 45 ligowców – z naszych załapał się raptem JEDEN – David Kalousek.
45

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *