11-tka dekady ZL

Kilkanaście dni temu skończyła się druga dekada XXI wieku. W latach 2011-2020 nasz kochany klub zajmował kolejno 11, 9, 8, 16 (spadek), sezon w niższej lidze (i awans), 3, 9, 7, 6 i 11 miejsce. Można by to nawet streścić w ten sposób -> „średniactwo przerwane spadkiem, awansem i brązowym medalem”. Piłkarzy też przeważnie mieliśmy „średniawych” ALE zdarzały się chlubne wyjątki.
Bartosz Sawicki (taki trochę Człowiek Renesansu 🙂 ) przez kilkanaście dni organizował na twitterze ankiety, w których kibice (m.in. ja) mogli głosować, kogo z proponowanych przez niego na każdej pozycji piłkarzy był w minionej dekadzie najlepszy. Wyglądało to mniej więcej tak :

Teeeeeeoretycznie można się przyczepić, że relatywnie niewielu kibiców głosowało (około kilkuset), ale patrząc na tą jedenastkę sami powiedźcie : czy jakaś pozycja jest mocno kontrowersyjna? 🙂

Aż 6 pozycji obsadzonych jest przez brązowych medalistów z sezonu 2015/16 i w sumie nie ma się czemu dziwić, bo był to nasz jedyny sukces w minionym dziesięcioleciu.

A poniżej zapis krótkiej rozmowy z Bartoszem.

DO KAŻDEJ POZYCJI BOISKOWEJ PROPONOWAŁEŚ KILKA KANDYDATUR. O ILE DOBRZE MI SIĘ WYDAJE – TO BYŁO ICH 4. POWIEDZ, NA KTÓRYCH POZYCJACH MIAŁEŚ PROBLEM, BY ZMIEŚCIĆ SIĘ W TYM LIMICIE, A NA KTÓRYCH DORZUCAŁEŚ KANDYDATÓW „NA SIŁĘ”?

Chciałem cały plebiscyt zrobić na Twitterze, a nie np. w ankietach Google’a. Jak na to wpadłem, to myślałem, że skoro Twitter daje 4 możliwości wyboru, to nie będzie z tym problemu. Jednak przy niektórych pozycjach miałem kłopot. A mianowicie z lewą stroną – zarówno z obroną jak i skrzydłem. Uważam że Dziwniel nawet nie powinien znaleźć się wśród takich zawodników jak Cotra czy Costa, ale co poradzić. Na pozycji skrzydłowego wg mnie Małkowski także jest mocno podciągnięty, jednakże wybrać kogoś musiałem. Bramkarzy sam nominowałem, kolejne nominacje to praca całego TwitterZL.

NA KTÓRYCH POZYCJACH ZNAŁEŚ WYNIK, ZANIM OPUBLIKOWAŁEŚ ANKIETĘ (CZYT. ANKIETA BYŁA PRO-FORMA, BO WIADOMO BYŁO Z GÓRY, KTO JEST TAK DOBRY, ŻE WYGRANĄ MA GWARANTOWANĄ)?

Ogólnie można powiedzieć, że tylko jedna pozycja mnie zaskoczyła. Środkowy obrońca. Byłem pewien, że Adam Banaś pokona Dąbrowskiego, jednak skąd…:) pewnie wygrał Maciej. Nie ujmuje mu nic, ale jeżeli mógłbym głosować, to mój głos poszedł by na Adama. No i myślałem że więcej kibiców zagłosuje na Świerczoka i będzie tam zacięty pojedynek.

ZAPODAŁEŚ 11-TKĘ. CZY MÓGŁBYŚ DORZUCIĆ REZERWOWYCH?

Myślę że jeżeli jest taka potrzeba to można z każdej pozycji wybrać jednego zawodnika który miał drugie miejsce w ankiecie. Idą tym tropem rezerwowymi byli by Hładun – Tosik, Balič, Kubicki, Woźniak, Świerczok.

WIADOMO, ŻE WRÓŻENIE PRZYSZŁOŚCI JEST TRUDNE, ALE SPRÓBUJ. POWIEDZ, KTO WG CIEBIE MA POTENCJAŁ, BY TRAFIĆ DO TAKIEJ JEDENASTKI NASTĘPNEJ (OBECNEJ) DEKADY?

Zależy od wizji klubu. Jeżeli przy byle pierwszej okazji nie sprzedamy młodzieżowców i oni będą chcieli pograć u nas kolejne sezony, to pozytywnie patrzyłbym na Bieszczada, Chodynę… Ktoś z pary Oko/Jończy, jeśli zacznie regularnie grać, Poręba… no i napastnik jakikolwiek, który strzelił dla nas 13 bramek w sezonie.

OSTATNIE PYTANIE – CZY BĘDZIESZ „ORGANIZOWAŁ” NAJGORSZĄ JEDENASTKĘ DEKADY? 🙂

Nie, w Lubinie nie ma miejsca na przeciętność jak to powiedział ktoś ważny. Skupmy się tylko na pozytywach, a o tych niewypałach zapomnijmy jak najprędzej i oby było ich jak najmniej w naszej historii klubu tego życzę sobie i całej społeczności Zagłębia Lubin.

DZIĘKUJĘ ZA ROZMOWĘ.

Na zdjęciach Bartosz wręcza Bartoszowi Sliszowi pamiątkową statuetkę z okazji bycia członkiem „Drużyny Dekady Zagłębia Lubin” 🙂 🙂 🙂
Bartosz Slisz jak widać był bardzo zaskoczony… długo nie dowierzał swojemu szczęściu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *