Krótko w temacie #02: o 13 mln dla Śląska, Prezesie, Mrazie i Seveli

Gmina Wrocław ustaliła budżet na przyszły rok. 13 milionów pójdzie na Śląsk Wrocław. Zapamiętajcie tę sumę, by ją w pysk wygarnąć jako kontrę jakiemuś debilowi z wiadomo skąd, gdy będzie pierd*lił że „KGHM z JEGO PODATKÓW Zagłębie finansuje”…

*

Prezes podsumował w wywiadzie miniony rok (https://www.zaglebie.com/Aktualnosci/Pierwszy-zespol/prezes-zarzadu-zaglebia-lubin-s.a.-podsumowuje-rok-2020_n10572)
i kilka fajnych cytatów się w nim pojawiło.
…ten rok w aspekcie finansowym był rekordowy w historii klubu…
Dzięki Sirkowi to wszystko 🙂 Gdyby Rok nie okazał się takim kasztanem, to Białek do dziś kopał by się w rezerwach, nie sprzedalibyśmy go za 5 baniek jurasów a mijający rok nie byłby rekordowy w historii… Heh… Dobry rok dzięki kiepskiemu Rokowi 🙂

Bardzo się cieszę z takich inicjatyw jak Zagłębie Lubin Future
Ja też się cieszę. Kiedy na początku usłyszałem założenia tego całego futura to pomyślałem „oho, pewnie syn kogoś ważnego za kiepski by w akademii grać, więc wymyślili rezerwy akademii hłe hłe hłe”… Ale teraz już tak nie myślę, bo może jeszcze być tak, że więcej pociechy z tych futurowców będziemy mieć niż z samej Akademii. Wiecie czemu? Bo Akademia ściąga młodziaków z całej Polski, którzy generalnie w dupie mają Lubin i Zagłębie, chcą się tu wytrenować i spierd*lać. I ja to rozumiem, gdybym był na ich miejscu, w Lubinie by była tylko IV liga a chciała by mnie świetna Akademia z dajmy na to Suwałk, Krosna czy jeszcze innego końca Polski, to też bym tam chciał być najkrócej jak tylko potrzeba a potem iść gdzieś, gdzie więcej zapłacą albo gdzie będę bliżej domu albo coś tam.
To co powyżej piszę, to oczywiście wielkie uogólnienie bo chłopak z Lubina też nie musi być lojalny… no ale szanse na to sporo większe.

I ABSOLUTNA PEREŁKA 🙂
Myślę, że transfery piłkarzy, którzy w ostatnim czasie dołączyli do Zagłębia Lubin były udane
Udane 🙂
Zatem podsumujmy :
Simić OK – chociaż mega-chimeryczny.
Bartolewski OK – on z definicji nie był graczem „na teraz”.
Żubrowski – blisko OK, ale jednak nie OK. Zamiast niego pół ligi mogło tu przyjść i efekt byłby dokładnie taki sam. Uzupełnienie składu, żadne tam z niego wzmocnienie. No chyba że dla Prezesa uzupełnienie składu jest „UDANYM transferem”, to OK 🙂 Może u niego poprzeczka jest tak nisko….
Wójcicki – nie OK. Przegrał rywalizację z wiele młodszym Chodyną, który już w klubie był. Na pozycję rezerwowego to się bierze kogoś z rezerw… albo ściąga takiego młodego Bartolewskiego, a nie 32-latka (i podpisuje z nim 3-letni kontrakt).
Reese – kto to jest w ogóle? Wiadomo, że Duńczyk. Wiadomo, że podobny do rzecznika Wachnika. Wiadomo, że obrońca. Tyle wiadomo.
Bednarczyk – dejta spokój. Porażka.
Ratajczyk – też porażka, tyle że droższa. Tyle że rocznik 02, może co jeszcze z niego będzie.
Mraz – ten transfer już przeszedł do legendy 🙂 Mega-udany 🙂 🙂

Podsumowując podsumowanie : UDANE W **** te transfery 🙂

*

Prezes jeszcze więcej się tam nagadał ale – niestety – nic o Mrazie. Ani Sirku. A szkoda.
Za to o Mrazie dużo powiedział wywiad z Mrazem :)(https://futbolnews.pl/newsroom/42265,samuel-mraz-mimo-trudniejszych-momentow-nie-trace-motywacji)

PYTANIE : Wyróżniałeś się na boisku od czasów dzieciństwa?
ODPOWIEDŹ : Gdy byłem dzieckiem, nie widziałem świata poza piłką, grze na boisku poświęcałem całe dni. Można powiedzieć, że piłka nożna zawsze była u mnie na pierwszym miejscu. Wszystkie moje inne plany i aktywności były podporządkowane temu, ile czasu spędzałem z kolegami na boisku.

🙂 🙂 🙂

To DOKŁADNIE TAK JAK JA 🙂 Na pytanie czy się wyróżniałem też mogę odpowiedzieć że dużo o piłce myślałem i była u mnie na pierwszym miejscu 🙂 🙂 🙂

Następne PYTANIE : Dużo się nauczyłeś w Senicy?
ODPOWIEDŹ : Spędziłem tam dużo czasu, poznałem przyjaciół, zawsze byłem szczęśliwy, że mogę tam być.

I ZNOWU ODPOWIEDŹ NIE MAJĄCA ZWIĄZKU Z PYTANIEM 🙂 Co za gość 🙂 🙂 🙂

A potem jest jeszcze śmieszniej 🙂

PYTANIE : Z tego, co widziałem na początku kariery grałeś na różnych pozycjach. Było to dla ciebie czasem niewygodne?
ODPOWIEDŹ : Tak naprawdę w Senicy ostatecznie nie dostrzegli optymalnej dla mnie pozycji, jaką jest środek ataku.

Nooooo jak dla mnie, to w tej Senicy więksi fachowcy niż u nas 🙂 skoro go nie widzieli na środku ataku. Optymalna dla niego pozycja to wg mnie prawy ławkowy… w zespole rezerw… Ewentualnie niech gra gdzie chce, ale w Empoli.

A teraz ważny fragment.
PYTANIE : Co przekonało cię do przyjazdu do Zagłębia Lubin?
ODPOWIEDŹ : Duży wpływ na to, że tu jestem miała osoba trenera Martina Seveli. To on do mnie zadzwonił i namówił mnie, żebym spróbował sił w jego zespole.

Fajnie.
A ja słyszałem że to było ciutkę inaczej. To znaczy, że zanim Sevela zadzwonił do Mraza to sam najpierw dostał telefon od swojego agenta że „słuchaj, załatwiliśmy Ci robotę w tym Lubinie, pamiętasz? To teraz pomóż naszemu innemu człowiekowi… ma mieć skład, podstawowy, kumasz? Każdemu się to opłaci”… Czy tak faktycznie było? Nie wiem. Czy tak faktycznie mogło być? Patrząc na to, że Mraz w tym sezonie gra tak samo kiepsko jak Sirk w zeszłym A MIMO TO ŻADEN MŁODZIAN SZANSY NIE DOSTAŁ (jak Proteins rok temu) to sami sobie odpowiedzcie…

Dla potwierdzenia tej plotki szukałem info z jaką agencją współpracuje Sevela – ale nic takiego nie znalazłem. Za to znalazłem dwie inne ciekawe informacje.

Pierwsza jest tu -> https://www.dnb.com/business-directory/company-profiles.martin_sevela_sport.1bc98580c3a50bee6a0b4f1a069af1d9.html

A o drugiej nie wspomnę bo to sprawa prywatna nie wpływająca na wybór składu 🙂

2 thoughts on “Krótko w temacie #02: o 13 mln dla Śląska, Prezesie, Mrazie i Seveli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *