Najwięcej rozegranych dla ZL meczów w Ekstraklasie oraz…

Nie jest specjalnie tajemną wiedzą, kto zagrał najwięcej meczów w Ekstraklasie dla Zagłębia Lubin (ale jak ktoś nie wie -> Szczypkowski). Kto jest na drugim miejscu też raczej wiadomo, klubowa strona oficjalna wspominała o tym (ale jak ktoś przeoczył -> Guldan). Rekord Andrzeja Szczypkowskiego (251 meczów) jest niezagrożony… raczej… znaczy się – nigdy nie wiadomo, w końcu właśnie leci trzeci sezon Guldana, który – wg jego zapowiedzi – jest jego ostatnim w naszych barwach, więc jeśli zagra jeszcze dwa „ostatnie” to rekord ów będzie miał szansę pobić. Póki co licznik Lubomira pokazuje 209 meczów czyli 42 mecze „straty”.

Ale ale ale – czy w klasyfikacji meczów pełnych (czyt. rozegranych od 1 do 90 minuty) strata też jest tak duża? Otóż… otóż o tym później (poniżej znaczy się 🙂 )

Najpierw klasyfikacja meczów rozegranych (liczy się choćby 1 minuta).

Na powyższej tabelce TOP10 oraz zawodnicy aktualnie będący w szerokim składzie Zagłębia. Balić przyszedł „wczoraj” a już jest na trzecim miejscu (spośród aktualnie grających), czas szybko leci, prawda? 🙂

A teraz klasyfikacja meczów rozegranych w pełnym wymiarze czasowym. Wiele Guldanowi nie brakuje, co nie? 🙂
Swoją drogą – zwróćcie uwagę na cyfrę Starzyńskiego. Statystycznie wychodzi, że siada na ławce w (prawie) co drugim meczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *