Sezon 1985/86 – Runda Jesienna – wycinki z tygodnika „Piłka Nożna”

01. Zaczynamy Wielką Przygodę! Debiutancki sezon w ekstraklasie wchodzimy z takim składem
02. Pierwszy mecz – zgodnie z zasadą że beniaminek debiutuje u siebie – w Lubinie z GKS Katowice. 30 tysięcy ludzi na trybunach. Pierwszy gol – Eugeniusz Ptak.
03. Pierwszy wyjazd – Gdynia. I pierwsza porażka – z Bałtykiem. W barwach gospodarzy m.in. Jarosław Kotas – wschodząca gwiazda mediów obecnie (Weszlo.com go bardzo lansuje).
04. 10 tysięcy widzów ogląda pierwszy remis w ekstraklasie. W barwach Stali Mielec Śliwowski. Za parę lat będzie tu grał już w naszych barwach.
05. 25 tysięcy widzów – Lech Poznań – remis 0:0. Na razie nie jest źle – środek tabeli. W składzie Lecha Mirosław Okoński, Pawlak, Skrobowski… Ależ legendy można było zobaczyć w Lubinie…
06. Przegrywamy z Ruchem w Chorzowie…
07. Druga porażka z rzędu – tym razem z Pogonią Szczecin.
08. Trzecia porażka z rzędu.
09. Do Lubina przyjeźdża lider tabeli – z m.in. Włodzimierzem Smolarkiem w składzie. 30 tysięcy widzów obserwuje – niestety – czwartą porażkę z rzędu no i stało się – czerwona latarnia 🙁
10. Wyjazd do Zabrza i piąta porażka z rzędu.
11. Nie udało mi się zdobyć oryginału, ale by nie burzyć chronologii – wrzucam wynik, a ten nie był zbyt szczęśliwy. Szósta porażka z rzędu.
12. W końcu jakiś remis – ale marne to pocieszenie bo nie wygraliśmy od…. 1 kolejki czyli już od 10 meczów.
13. Przyjeżdża do nas Motor Lublin (w składzie Jarosław Góra i Janusz Kudyba) i w końcu jakieś zwycięstwo. Nie podnosimy się jednak z kolan – ciągle ostatnia pozycja w tabeli.
14. Pierwsze derby Dolnego Śląska wcale nie były ze Śląskiem. Wyjazd do Wałbrzycha kończy się niestety porażką.
15. I czas na pierwsze derby Dolnego Śląska ze Śląskiem w Ekstraklasie – przyjeżdza Tarasiewicz, Andrzej Rudy oraz… Stefan Machaj i Dariusz Marciniak. 8 tysięcy ludzi obserwuje nasze bęcki.
16. Wyjazd na ŁKS – i pierwszą rundę ekstraklasową w naszej historii kończymy porażką.
17. Oto jest pytanie 🙂
19. Eh… Różański widział nas na szóstym miejscu… Trochę brakło pokory…
21. Nie było kiedyś opinii na fejsbukach czy innych tłiterach – całe szczęście Zarzecznemu (autor tego artykułu) przyszło do głowy pogadać z miejscowymi 🙂 Bardzo ciekawe opinie.
23. Bardzo ciekawe opinie Krzysztofa Budki – szczególnie ta porównująca Zagłębie do spadającej z ligi białej gwiazdy…
24. Zaczynamy rundę rewanżową – porażka z GKS.
25. Przyjeżdża do nas Bałtyk Gdynia – no z kim wygrywać jak nie z nimi? 🙂 Dzięki temu zwycięstwu jest jakiś kontakt ze strefą barażową.
26. Dłuższy wywiad ze Stelmasiakiem
27. Ostatnia kolejka przed przerwą zimową – pierwsze wyjazdowe zwycięstwo ever! Zimujemy na ostatnim miejscu ale już w lepszym nastroju niż gdyby przerwa miała nastąpić dwie kolejki wcześniej.
28. Transfermarkt w wersji z 1985 roku. Dla tych co nie wiedzą dodam, że jak klub nie wpisał zawodnika na listę transferową, to nie mógł go sprzedać. Takie przepisy były…. podobno… tak gdzieś wyczytałem.

Fajne te wyceny 🙂 Furtok, Urban, Okoński, Dziekanowski, Tarasiewicz po 50 milionów. Smolarek za 40, Warzycha za 35… U nas najdroższy jest Eugeniusz – 20 milionów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *